Jump to content

Pas ugrizao dijete.


Slugy4

Preporučene objave

Pas mi je ničim izazvan ugrizao dijete pa Vas molim za pomoć, da li tužiti vlasnika?

 

Uglavnom, došli smo u restoran i sjeli na terasu, u dvorištu restorana gdje se nalazi terasa su bila dva vlasnikova psa koja nisu bila na uzici niti su imali brnjicu, nakon 5 min. provedenih tamo pas Dalmatiner je ničim izazvan dotrčao do kćeri koja je bila okrenuta njemu leđima i ugrizao je za guzu. Nakon toga dolazi vlasnik i kaže kao nije on kriv što ju je pas ugrizao te kako je pas stalno pušten u dvorištu i nikad nikog nije ugrizao, te kako se stalno igra s djecom, naravno, nisam se išao s njim svađati nego sam odvezao dijete na hitnu i budući da je vikend rekli su mi da dođem u ponedjeljak ujutro prijavit.

 

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pas vjerojatno i nije inace agresivan ako ga vlasnik moze drzati ovako kako ga drzi, ko zna sto je zivotinju potaknulo da ugrize dijete. Tako da, u ovom slucaju nije krivo ni dijete ni pas ... mozda eventualno vlasnik za kojeg je meni trenutacno cudnije kako moze drzati svoje pse na terasi restorana u koji dolaze svakakvi ljudi ... ako se odlucite na tuzbu mislim da biste se trebali na to bazirati a ne na agresivnost psa ili tako nesto, jer kazem, pas i dijete su najmanje krivi. Vlasnik nije trebao pustati pse bez nadzora, i to na terasi restorana, a i vi niste trebali pustati dijete da samo hoda ili trckara blizu tih pasa bez nadzora.

No u svemu tome je najbitnije da pitate vlasnika je li pas cijepljen ... a dijete ce vam vj.morati dobiti injekcije protiv tetanusa, ako vec nije.

Probajte se nekako dogovorit s vlasnikom za neku naknadu stete izvan suda jer se bojim da bi pas mogao biti uspavan ako se ostvari neka tuzba. A moje skromno misljenje kao sudionika ovog foruma je da je to kranje naposteno prema zivotinji jer u tim slucajevima psi su najmanje krivi, te uopce nije proporcionalno sa stetom, jer pretpostavljam da Vase dijete nema neke teze ozlijede, ni fizicke ni psihicke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče dvorišta, ono i jeste predviđeno za igru, ima ljuljačku, klackalice, vrtuljak, pjesčanik s igračkama... Znači dijete nije bilo bez nadzora, pas ju je ugrizao dva metra od stola za kojim smo sjedili. U čitavoj ovoj situaciji me je najviše naljutila vlasnikova bahatost i bezobrazluk, niti ispriku nismo dobili. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro, ako ga i tuzite temeljite tuzbu na cinjenici kako i nije pretjerano dobro da se psi drze na teresi između stolova ili blizu stolova u ugostiteljskom objektu, a pogotovo ne na mjestu predviđenom za djecju igru. To ne moze biti ugodno ni gostima, koliko god bili ljubitelji pasa, a niti psima pred kojima se stalno rotiraju nepoznati ljudi, koji pritom i jedu...ugl.apsolutno zbunjujuca situacija za svakog psa ma koliko on bio odgojen jer znamo da su psi jako osjetljivi na mirise, a i skloni su zaigrati se, pogotovo s djecom i tako preci granicu ako ih nitko na vrijeme ne smiri... Ja Vam sad ne znam postoji li neki propis koji cak to i zabranujuje ili barem regulira u ugostiteljskim objektima...al mislim da bi mogao postojati..pa molim da netko napise vise o tome ako zna. Tako da, trazite od vlasnika satisfakciju dakle da Vam se isprica ili eventualno nadoknadi neke troskove, no mislim da nije u redu da na kraju pas bude zrtva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po Vasoj logici i sve ljude koji su drugom covjeku napravili nesto nazao, pogotovo fizicki, automatski treba "zatuci" ... mislim da ne biste tako govorili da nije rijec o psu.

A kako bi to pas mogao biti "kaznjen" osim eutanazijom? Da mu sudac objasni da je to lose i da to vise ne smije ponavljati? ...

Eventualno da se psu odredi skola za pse, no nekako ne vjerujem da se tako nesto prakticira u nasem sustavu ... niti ne vjerujem da bi se vlasniku dalo psa voditi na to ... i mozda bi ga zbog toga radije uspavao ...

U svakom slucaju ako se tu ista pokrene psu se ne pise dobro, zbog cega?..zbog vlasnikove krajnje nemarnosti i osvetoljubivosti ljudi ...

Ako se taj konkretni pas i uspava ... tko roditeljima ovog djeteta koje se na zalost naslo u krivo vrijeme na krivom mjestu jamci da to isto dijete sutra nece ugristi neki drugi pas u sasvim drugim okolnostima ... dakle, najlakse je uspavati psa ... ugasena je glad za osvetom obitelji zrtve a vlasnik se lijepo rijesio vecih problema.

Oprostite ali kad se to tako postavi ja sam uvijek na strani psa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

nema sankcija za psa, neće biti uspavljivan. Tužite vlasnika psa za naknadu štete (pretpostavljam da imate svu medicinsku dokumentaciju) jer se pas tretira kao opasna stvar te time vlasnik odgovara na temelju objektivne odgovornosti.

 

Za konkretnije informacije, potražite stručnu pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

snowdrop je napisao:

Po Vasoj logici i sve ljude koji su drugom covjeku napravili nesto nazao, pogotovo fizicki, automatski treba "zatuci" ... mislim da ne biste tako govorili da nije rijec o psu.

A kako bi to pas mogao biti "kaznjen" osim eutanazijom? Da mu sudac objasni da je to lose i da to vise ne smije ponavljati? ...

Eventualno da se psu odredi skola za pse, no nekako ne vjerujem da se tako nesto prakticira u nasem sustavu ... niti ne vjerujem da bi se vlasniku dalo psa voditi na to ... i mozda bi ga zbog toga radije uspavao ...

U svakom slucaju ako se tu ista pokrene psu se ne pise dobro, zbog cega?..zbog vlasnikove krajnje nemarnosti i osvetoljubivosti ljudi ...

Ako se taj konkretni pas i uspava ... tko roditeljima ovog djeteta koje se na zalost naslo u krivo vrijeme na krivom mjestu jamci da to isto dijete sutra nece ugristi neki drugi pas u sasvim drugim okolnostima ... dakle, najlakse je uspavati psa ... ugasena je glad za osvetom obitelji zrtve a vlasnik se lijepo rijesio vecih problema.

Oprostite ali kad se to tako postavi ja sam uvijek na strani psa.

 

Činjenica je da je pas koji je nekoga ugriza opasan, i vlasnik je toga morao biti svjestan i samim time i osigurati ga (lanac i brnjica). Dakle vlasnik je definitivno kriv, a da li psa uspavati ili ne, odlučit će struka, a ne vi niti ja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve to stoji.

No idejom o lancu i brnjici samo pokazujete da ne baratate elemantarnom kulturom drzanja psa.

Pas je na lancu jos agresivniji, a posto je pristup njemu otvoren tko kaze da niti jedno dijete ubuduce nece dotrcati do njega i ovaj mu moze nanjeni brojne ozlijede i bez da ga ugrize (pod uvjetom da ima i gore spomenutu brnjicu).

A pas na lancu kraj ugostiteljskog objekta i nije neki prizor, te bi se zbog toga psu trebao napraviti boks ... sto je trosak za vlasnika, jeftinije je eutanazija ... itd. itd. ... opet dolazim do onog sto zakljucih u prijasnjim postovima.

No u pravu ste, mozemo mi tu raspravljati koliko hocemo u vjetar.

Ali osobno mislim da je dobro da se potegne ovakva tema, jer o tome se opcenito malo prica, pogovoto u nekom pravnom kontekstu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slugy4 je napisao:

Pas mi je ničim izazvan ugrizao dijete pa Vas molim za pomoć, da li tužiti vlasnika?

 

Uglavnom, došli smo u restoran i sjeli na terasu, u dvorištu restorana gdje se nalazi terasa su bila dva vlasnikova psa koja nisu bila na uzici niti su imali brnjicu, nakon 5 min. provedenih tamo pas Dalmatiner je ničim izazvan dotrčao do kćeri koja je bila okrenuta njemu leđima i ugrizao je za guzu. Nakon toga dolazi vlasnik i kaže kao nije on kriv što ju je pas ugrizao te kako je pas stalno pušten u dvorištu i nikad nikog nije ugrizao, te kako se stalno igra s djecom, naravno, nisam se išao s njim svađati nego sam odvezao dijete na hitnu i budući da je vikend rekli su mi da dođem u ponedjeljak ujutro prijavit.

 

Hvala na odgovorima.

 

koliko ja znam tužiš vlasnika koji je odgovoran za ljubimca,isti slučaj je i ako udariš nečijeg psa na cesti, ti imaš pravo tužiti vlasnika psa (ako uspiješ dokazati čiji je, jer zakon o obveznom čipiranju se ne provodi) da podmiri štetu koja je nastala ukoliko nema on primanja tvoja potraživanja tebi će isplatiti država, a od njega će se ona namiriti ako ikad bude u mogućnosti. Tako je barem bilo u slučaju mog prijatelja i zanimljivo je da je njegovu ženu isto ugrizao dalmatiner...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija