Jump to content

alimentacija- pomoć molim


anonimno

Preporučene objave

sporazumno smo odredili iznos alimentacije i primam ju uz prijetnje svaki mjesec da od idućeg više neću.

Zanima me što trebam napraviti da mi sud odredi iznos i da sudski možemo sjesti na njegovu mirovinu.

Trebam li uzeti odvjetnika? Ili u ime djece sam oslobođena plaćanja i mogu samo s nekim zahtjevom sve pokrenuti?

Molim ako netko zna da mi objasni koja je procedura i što trebam napraviti?

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodjo, iz vaseg posta da se procitati da vi redovno primate alimentaciju, pa prema tome nema ni potrebe sjedati vasem suprugu na mirovinu. A osim toga Vas bivsi suprug uredno placa alimentaciju a pitanje koje se postavlja je zasto on vama prijeti da vam nece dati alimentaciju? Mozda mu branite vidjanje djece ili mu prijetite da ih nece vidjeti, ili mozda alimentaciju ne trosite na djecu? Budite sretni sto uredno placa jer to znaci da je savjestan i brizan otac, a ukoliko je vas odnos prema njemu (vezano za susrete s djecom) u redu stvarno nemate razloga za pokretanje bilo kakvog postupka.

Skromnost je vrlina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smatram da je plaćanje alimentacije obaveza, a ne dobra volja očeva(ili majki) i zato ne shvaćam na čemu bi to gospođa trebala biti zahvalna???

Ako smatra da je iznos alimentacije premalen u odnosu na očeva primanja, ima pravo sudski zatražiti povećanje alimentacije i to na način da joj se ista direktno isplaćuje bez odobrenja bivšeg supruga.

sramotno je da iz mjeseca u mjesec ne zna da li će je slijedeći put dobiti ili ne.

Pokrenite parnicu, jer ovisiti o njegovoj dobroj volji je nepotrebno!

wrote:

Gospodjo, iz vaseg posta da se procitati da vi redovno primate alimentaciju, pa prema tome nema ni potrebe sjedati vasem suprugu na mirovinu. A osim toga Vas bivsi suprug uredno placa alimentaciju a pitanje koje se postavlja je zasto on vama prijeti da vam nece dati alimentaciju? Mozda mu branite vidjanje djece ili mu prijetite da ih nece vidjeti, ili mozda alimentaciju ne trosite na djecu? Budite sretni sto uredno placa jer to znaci da je savjestan i brizan otac, a ukoliko je vas odnos prema njemu (vezano za susrete s djecom) u redu stvarno nemate razloga za pokretanje bilo kakvog postupka.

Skromnost je vrlina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani gospodine,

ja alimentaciju dobijam redovito, ali nisam sigurna da li ću dobiti idući mjesec, jer se prijeti, a razlog nije što mu ja ne dozvoljavam da viđa djecu ili trošim na sebe, viđa ih kad on to želi (stanujemo u istom naselju i u proteklih godinu dana vidio ih je 6 puta, doslovno) iznos alimentacije je 1100 kn za dvoje djece (njegova mirovina je 5100 kn) pa prosudite da li sam skromna. Stariji sin mi trenira nogomet, uči engleski (jer mu je redovni predmet njemački) odličan je učenik, mlađi mi ne ide u vrtić jer ne mogu plaćati 400 kn mjesečno.

Za to vrijeme njihov "savjestan i brižan otac" kupuje skupocjene patike i mobitele kćeri žene s kojom živi, ta kćer ide u isti razred sa mojim sinom i on to sve vidi i jako ga boli.

Ovo su samo neki detalji, ne znam zašto sam Vam uopće i iznosila, ali nisam mogla se suzdržati.

Molila sam ako netko zna pravni savjet, ne moralnu prodiku, jer niste upoznati sa mojim slučajem.

Hvala na podrškama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga gospodjo, vi trbate samo sa sudskom odlukom otići kod odvjetnika i zamoliti ga da umjesto vas naporavi sudsku ovrhu na već određeni iznos alimentacije i odvjetnik će to predati u mirovinski, pa će oni odmah , kada mirovina dođe, uplaćivati određeni iznos na vaš račun, koji trebate otvoriti u jednoj od banaka.Ne trba podizati tužbu za nešto što vaš suprug poštiva, kako kažete da plaća, ali da izbjegnete neugodnosti, reba vam samo sudska ovrha, a to vam može naporaviti odvjetnik u vašem sudu. Platit ćete samo odvjetnika.

 

Pozdrav i SRETNO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali mislim da nisam dobro objasnila, sporazumno smo se razveli i dogovorili iznos, nemam sudsku odluku, željela bi da sud odredi iznos i da imam na papiru da je to sud tako odredio.

Znam da sa odlukom suda mogu tražiti ovrhu, ali ja nemam odluku.

Zanima me mogu li podnijeti nekakav zahtjev i tražiti da sud odredi iznos.

Mislim da sam čula da s potvrdom o neposjedovanju sam oslobođena plaćanja i u ime djece to mogu napraviti bez odvjetnika.

Hvala još jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok

 

ja radim u odvjetničkom uredu

 

javite se na mob: xxx xxx xxxx

 

dajana

 

 

[Kolegice, zgodno što radite u odvjetničkom uredu, no mislim da smo vas već zamolili da svoj broj ne ostavljate ovdje. Ako imate volje pomoći odgovorite na postavljena pitanja no ovo nije mjesto za traženje stranaka za vaš ured.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

20 godina sam u braku imam djete od 18 god, od prije imam dvoje djece 20 i 27 god. Supruga mi ne radi ja imam cca 8000 kuna place koliko bi morao davati alimentacije za stariju djecu i dali najmladi treba da me tuzi iako zivi samnom da bi i on dobio svoj dio? Naime stariji traze po 25% od place ali posto u ratu nisam placao pune iznose sada mi ovrhom traze svaki po 50% od place pa su dugovi sa kamatama narasli strasno. Na isplacene dugove od 45000 i 55000 kuna narsla kamata preko 50000 kuna a na neisplacen dio od 21750 kamata je narasla na skoro 100000 kuna. Na sudu se vode odvojene parnice a najmlade djete nigdje nije uslo u spise tako da sada cekam zatvor i gubitak posla a supruga i naj mlade djete ostaju bez icega. Zatvor sam dobio za neplacanje najstarijem djetetu od 6 mjeseci za PRIMJER DRUGIMA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

mog supruga navlače po sudu jer ne plača alimentaciju bivšoj nevjenčanoj supruzi iako mu ona ne dopušta da vidi kći.kći ima 8 godina a za to vrijeme on ju je vidio nekoliko puta!zanima me da li njezina ponovna udaja mijenja uvijete plačanja?mi imamo dijete,njegova plača je 2300 kn,a za alimentaciju mu uzimaju 1000 kn tako da nama ostaje vrlo malo obzirom na to da sam ja nezaposlena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste se udali za tog gospodina, koji ja već bio rastavljen, onda ste dobro znali u što se upuštate, da ima malu plaću, da ima dijete za koje mora plaćati uzdržavanje, i ako ste to prihvatili tada, to morate i sada jer ste zasnovali obitelj s njime u tim uvjetima.Moj savjet Vama je da si pokušate pronaći posao i nadoknaditi taj manjak u Vašem budžetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Mislim, da činjenica da vaš suprug ima dijete s vama predstavlja okolnost uslijed koje bi se mogao podnijeti zahtjev sudu za smanjenje alimentacije. Sama činjenice da je bivša izvanbračna supruga stupila u brak sama po sebi nije od značaja. U svakom slučaju smatram da je iznos alimentacije od 1000 kn preveli, a sve s obzirom na visinu plaće vašeg supruga i činjenicu da ima još jedno dijete koje je, kao i dijete iz bivše izvanbračne zajednice dužan uzdržavati. Po mom mišljenju vaš suprug ima osnova sudskim putem tražiti smanjenje alimentacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo odgovor prvoj gospođi.

Mala je vjerojatnost ako imate brakorazvodnu presudu da u njoj nije sadržan neki iznos alimentacije.

Ako mislite da to necete moci sami, a pretpostavljam da necete, odete u odvjetničku komoru i oni ce Vam dodjeliti odvjetnika za besplatnu pravnu pomoć.

 

Odgovor drugoj gospođi, bolje da suprug traži sniženje alimentacije nego da ne plaća.

Odgovor kolegici alimentacija od 1000,00 kn nije previsoka, ali zna se na koji se način određuje alimentacija prema mogućnosti i primanjima roditelja, djete ne smije imati nizi standard nego roditelji.

 

A gospodinu koji nije placao uvijek postoji mogucnost da se nagodite da otplatite zaostatke na nekoliko mjeseci, a svakako platite ono sto je obuhvačeno kao uvjet kaznenom presudom.

 

I JOS NAPOMENA STVARNO NE ZNAM ZASTO POJEDINE KOLEGE I KOLEGICE ODVJETNICI ILI VJEŽBENICI KRŠE KODEKS I POKUŠAVAJU SE REKLAMIRATI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija