Jump to content

Prijevara,molim pomoč!


kawic

Preporučene objave

Ovako.radi se o kupnji automobila koji su bili pod lizingom i koje sam po isteku lizinga trebao kupiti od jedne državne firme.Prjatelj je znao tog čovjeka i on je radio u toj firmi ,kako je on rekao kao šef voznog parka,a ustanovilo se da je bio vozač.Radi se o dva auta koje nam je on uredno pokazao u firminoj garaži,pokazao nam papire,probali smo ih.itd.Uglavnom vodio nas je kroz firmu i rekao kolegama da su to ljudi za aute na što nije niko čudno reagiro,tako da nam ništa nije bilo sumljivo!Ipak je to državna firma a i kamere su posvuda.Uglavnom novac sam mu dao jedanput u predvorju a drugi put ispred firme te sam dobio predugovor sa firminim žigom i memorandumom te potpisom a pravi ugovor sam trebao dobit kod preuzimanja vozila za 3mjeseca.Kad sam došao po aute saznalo se da se radi o prevari,jer je doslo još ljudi isto tako nasamarenih.Uspostavilo se njih 15.On je dobio otkaz i oni se grade od toga jer potpis nije od osobe koja ima ovlasti ih dat ali žig je! Tužio sam ga privatno i dobio sud ali on naravno nema nista na svoje ime.šta mogu još napraviti?Dali da tužim firmu i koje su mi šanse?Radi se o 12000 eura.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijedlog za izvršenje/ovrhu jeste akt prinude ,gdje vi putem suda radi naplate/namirenja , tražite pljenidbu novčanih sredstava,popis i prodaju pokretne ili nepokretne imovine....

morate imati u vidu da se velika većina tih presuda nikada ne izvrši,jer ako nema imovine ....(stara izreka-"prazna puška ne puca"/

 

krivični postupak je nešto drugo,i ako bude osudjen bit če mu izrečena i sankcija

 

znam iz vlastitoga iskustva da je vaš interes usmjeren na vaše obeštećenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija