Jump to content

Računi za neizvršene usluge


Tony55

Preporučene objave

Nadam se da sam postao u dobar podforum? Problem zbog kojeg sam ovdje je sljedeći:

već dvije godine "pazim" na kuću susjeda koji živi vani (u kući nitko ne živi), jer ovdje više nema nikakve rodbine i uredno plaćamo račune Hrvatskih voda, Komunalnu naknadu (grad), Elektra, Komunalne usluge poduzeća "Slavča" (Naknada za zaštitu voda, fiksni troškovi održavanja - odvodnja, usluga potrošnje odvodnje (šta god to bilo)...

 

No, ovih dana dolazi račun od iste firme (Komunalno poduzeće "Slavča") u kojem dodatno stoji:

- sakupljanje i prijevoz otpada,

- naknada sanacije odlagališta.

 

Pitanje glasi: može li se izdati račun za uslugu koja nije pružena ili odrađena? Na temelju kojeg zakona netko može izdati takav račun?

Napominjem da u kući nitko ne živi, nema potrošnje vode (vlastiti bunar), nema otpada jer ga nitko ne stvara.

 

Hvala na odgovoru i lijep pozdrav svima na Legalisu! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ovo je točno:

- u kući nitko ne živi već četiri godine,

- kanta za smeće nije zadužena.

 

Ovaj prvi račun koji su poslali platio sam jer ne želim opomene i ovrhe, ali me interesira što konkretno učiniti u ovom slučaju?

Na koje zakone, odnosno članke tih zakona se pozvati.

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu, ali već sam bio tamo i usmeno im pokušao objasniti da mi račun, koji šalju, je račun za neizvršenu uslugu, što bi trebalo biti protuzakonito. No, oni se pozivaju na "Zakon o komunalnom gospodarstvu", čl. 23 i 24, zatim na Novogradiški glasnik 6/2004 i 2/2010, Opći uvjeti isporuke, (može se naći na Internetu), ali čak ni tamo ništa ne piše u vezi ovakvog načina naplate računa.

 

Ne znam kako pravno definirati "žalbu". Bio bi mi daleko lakše kad bi mi netko pomogao napisati prigovor, ovdje ili na e-mail.

 

Zahvaljujem se za svaku pomoć. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija