Jump to content

Postupak odgode ročišta na sudu i nadoknada troškova


AmericanNinja

Preporučene objave

T-com me tuži u građanskoj parnici zbog starog duga kojeg nisu uspjeli naplatiti ovrhom (jer sam ju osporio). Ročište je određeno za sredinu 10. mjeseca kada sam na višemjesečnom putu u inozemstvu (rad).

 

1. Pitanje - kako je najlakše odgoditi ročište?

2. Pitanje - ako dobijem parnicu mogu li zatražiti nadoknadu troškova za izgubljeno vrijeme po svojoj inženjerskoj satnici (za pripremu obrane, za dolazak na ročište i sl.)

3. Pitanje - ako ne uspijem odgoditi ročište može li me zastupati netko tko nije u krvnom srodstvu sa mnom i nije odvjetnik? Vrijednost spora je smiješnih 800 kuna pa mi se ne isplati angažirati odvjetnika.

4. Pitanje - Postoji li formular/predložak kojim mogu zatražiti da T-com dostavi dokaze koji idu meni u prilog? Kako se to radi?

 

Puno hvala unaprijed na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Pošaljite dopis sudu sa dokazima kako u tom periodu nećete biti u RH i kako molite odgodu ročišta iza ______ kad ćete biti u zemlji.

2. Nemate pravo na naknadu troškova, osim ako ste bili zastupani po odvjetniku, onda on prilaže svoj troškovnik, i u slučaju da spor bude riješen u vašu korist, suprotna strana podmiruje troškove odvjetnika.

3. Sukladno članku 89 a Zakona o parničnom postupku, ne može vas zastupati navedena osoba.

Može Vas zastupati odvjetnik, srodnik po krvi u pravoj liniji, brat, sestra, bračni drug

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko je star dug prema HT-u

dug za telefon zastarjeva za godinu dana od dospjeća svake rate.

ali ako se ne pozoveš na zastaru duga (na početku rasprane)

tužbeni zahtjev će biti usvojen.

sud nepazi na zastaru po službenoj dužnosti.

na zastaru se stranka mora pozvati.

 

žalba na rješenje o ovrsi usvojena.

HT je upučen da u građanskoj parnici vrši potraživanje duga.

to je standardni postupak .

ako se ne pojaviš na raspravi a izostanak ne opravdaš

tužbeni zahtjev HT-a bit će usvojen .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

koliko je star dug prema HT-u

dug za telefon zastarjeva za godinu dana od dospjeća svake rate.

ali ako se ne pozoveš na zastaru duga (na početku rasprane)

tužbeni zahtjev će biti usvojen.

sud nepazi na zastaru po službenoj dužnosti.

na zastaru se stranka mora pozvati.

 

žalba na rješenje o ovrsi usvojena.

HT je upučen da u građanskoj parnici vrši potraživanje duga.

to je standardni postupak .

ako se ne pojaviš na raspravi a izostanak ne opravdaš

tužbeni zahtjev HT-a bit će usvojen .

 

Ovo drugo je u pitanju. Radilo se promjeni tarife u za mene nepovoljniju pa sam otkazao pretplatu. Nemam nikakav papir kolika je tarifa bila prije, a koliko nakon prekida ugovora. Bojim se da T-com neće sam dostaviti te papire, a ja ih ne mogu nabaviti. Ne znam točno kako teče postupak, no ukoliko bi se ja pozvao na to na ročištu moram li prezentirati te dokaze ili ih mora T-com dostaviti jer sam u žalbi već spomenuo na temelju čega osporavam ovrhu?

 

Koliko bi otprilike koštao odvjetnik za ovaj spor? Isplati li mi se? Vrijednost spora je 800 KN.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija