Jump to content

Psihički bolesnik i prometni prekršaj


bbijeli

Preporučene objave

Imam sina 25 g.s dijagnozom shizotipni poremećaj,alkoholizam i anksioznost koji je višekratno liječen na psihijatriji,nažalost bez uspjeha.

Polovinom svibnja ove godine,alkoholiziran, skrivio je prometnu nesreću s vrlo malom materijalnom štetom.Napustio je mjesto nesreće i otišao kući.

Kako sam bio poslovno odsutan supruga me telefonski obavijestila o događaju.Odmah sam nazvao policiju i detaljno im objasnio o čemu se radi u,smislu njegove bolesti,te ih zamolio da ga poslije uviđaja odvezu na psihijatriju.

Policija je došla oko 22 h pogledala auto i otišla.Vidjevši da policija odlazi supruga ih je nazvala i pitala zašto nisu priveli sina na što joj je policajac odgovorio da im nije praksa tako kasno ometati ljude!

Sina su odveli na razgovor tek sutradan oko 9h.

09.09.2011.dobio je poziv prekršajnog suda(žurni postupak).

Ogorčen sam ovakovim postupkom policije,te molim za savjet kako nastupiti na sudu uzevši u obzir navedene okolnosti.

Ročište je zakazano 15.09.

Zahvaljujem !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud uopće neće zanimati kako je postupila policija.

 

Policija ima pravo prisilno odvesti osobu s duševnim smetnjama na psihijatriju, ali samo ako je opasan za sebe ili druge.

 

Prouzročio je prometnu nesreću sa manjom materijalnom štetom, te nisu zadovoljeni uvjeti za prisilno dovođenje u smislu Zakona o zaštiti osoba s duševnim smetnjama.

 

Policija dovodi u prostorije policijske postaje osobe koje počine takvu radnju, ali su zakonom ograničeni da se dovođenje ne izvršava od 22 do 6 sati sukladno odredbama Zakona o policijskim poslovima i ovlastima.

 

Postupak policije je bio u potpunosti zakonit i po pravilima službe.

 

Ukoliko ga želite po svaku cijenu hospitalizirati, obratite se zdravstvenim djelatnicima.

 

Radi alkohola će osiguravatelj potraživati iznos kojeg će isplatiti oštećenom, a za to solidarno odgovaraju vozač i vlasnik vozila ukoliko se ne radi o istoj osobi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija