Jump to content

raskid ugovora na oređeno od strane radnika


friczg

Preporučene objave

djurdja007 je napisao:

Ugovor o radu na određeno vrijeme ne može se raskinuti prije njegova isteka, osim ako to pravo nije regulirano samim ugovorom.

 

Kako to misliš da se ugovor o radu na određeno vrijeme ne može raskinuti? On prestaje kako je već to ugovoreno, no unutar ugovorenog roka ne vidim zapreke za otkaz istog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda sam ja krivo razumijela čl.110 ZOR:

Ugovor o radu sklopljen na određeno vrijeme može se redovito otkazati samo ako je takva mogućnost otkazivanja predviđena ugovorom.

 

 

U razgovoru s jednom inspetoricom rada po tom pitanju rekla mi je da radnik mora odraditi ugovor o radu na određeno vrijeme do njegovog isteka .

Sve ostale solucije da bi bile sporovedive moraju biti regulirane Ugovorom o radu na određeno vrijeme pa tako i mogućnost prijevremenog raskida ugovora o radu.

NAravno ako se poslodavac i radnik dogovore na se ugovor raskine prije njegova isteka to je druga stvar.

Ako nema sporazumnog dogovora Ugovor o radu na određeno vrijeme mora se odraditi do njegova isteka.

 

Ugovor o radu na određeno vrijeme prestaje datumom ugovorenim samim ugovorom i kod takvog ugovora nema otkaznog roka.

 

 

Nisam sigurna što je od ovog točno zanimalo g. friczg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bilo problema sa otkaznim rokom dapače odmah su me poslali na godišnji koji mi pripada osim što su mi jedan dan godišnjeg uračunali subotu tako su naštimali da mi nemoraju dati godišnji za vjenčanje i preseljenje imam li pravo na te dane? Ovako ću odmah poslje vjenčanja na drugi posao osim ako ne radim prekid između prijave sa jednog na drugo radno mjesto molim vas za pomoć?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Subote se inače broje u godišnji odmor. Pravo na slobodni dane za vjenčanje i preseljenje nisu definirani zakonom o radu već pravilnikom o radu svake tvrtke posebno ( ako zapošljava više od 20 radnika). Ako u pravilniku o radu piše da radnik za navedeno ostvaruje pravo na slobodne dane onda na njih imae pravo , a u suprotnom ne. Oni su "dobra volja" poslodavca.

 

Ako je riječ o obrtu ili firmi s manje od 20 radnika poslodavac Vam ne mora dati slobodne dane za gore navedeno ako ne želi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija