Jump to content

krov na stambenoj zgradi


anonimno

Preporučene objave

POzdrav svima.IMa vec ovih tema ali trebam nesto konkretno.Ok trebam suglasnost da gradim od svih.To treba bit na jednom papiru ovjereno?

-2 .stvar jel tu pali kakva podjela suvlasnistva,kako se to onda se djeli,ja sam normalno onaj zadnji i to je prvi kat.Idealna prilika i ima mjesta za jos gradit na placu oko zgrade al nepoduzetni ljudi nece.Ja bih,e

naravno nekad ni lova ne pomaze ;al jel se sudski nekako moze natjerat 1 suvlasnika da ja to dobijem uz pravilnu odstetu.Inace gledo sam na netu i naso u Srbiji da treba 50% u kvadratima +1 za te stvari,e pa jadni mi kad su oni pametniji od nas..To mi je postenija varijanta.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovak ti stoje stvari, možeš natjerati 1 suvlasnika sudskim putem ali samo u slučaju da se radi o nečemu što je u interesu i za dobrobit svih suvlasnika. Za nekakvu eventualnu gradnju mislim da ti svi suvlasnici moraju dati suglasnost i to kod suda. Pouzdano znam da ne možeš graditi bez lokacijske ili građevinske dozvole (ovisi o kvadraturi građevine i o tome da li za zemljište oko zgrade vrijedi građevinska dozvoda za zgradu), također ti treba projek, i to od ovlaštenog projektanta i konačni i ono najvažnije odobrenje projektanta zgrade. To bi bilo kaj se zakona tiče.

Dok to sve obaviš, potrošit ćeš hrpu.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam koliko je to sve tocno sta pises al vidim da si upucen.Znam ja da kosta al ne bi se ja mislio da neznam sta dobivam,to je top lokacija.Cuj zgrada je iz 1967 pa gradevinska nije upitna a papiri i uknjizenje su u postupku jer je bilo i to ne sredjeno.No krov me zanima,Ja i susjed bi to novcano mogli podnijet.Odobrenje projektanta valjda ne bi trebalo ,to je propala ta

firma koja j e to gradila.Gle ima jos slucaja oko mene koji su to uspjeli al potpisi su uvjek koma.

Kazes Sud za ovjerit, a ne J.biljeznik?KOji sud?A vidim da se savjetuje zgradma da prodaju takve stvari(tavane,krov ravni) i na taj nacin srede stubista itd.Jel se tako nesto moze sudu prelozit.A druga stvar je da druge stanare briga za taj krov jer sam ja zadnji,nema ti tu ni pricuve ni ulaganja-nemaju novaca za zajednicko,kuzis.Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija