Jump to content

Prigovor na obavijest o počinjenom prekršaju?


-avatar-

Preporučene objave

Prošli mjesec sam na svom parkiranom automobilu našao zakačenu obavijest o počinjenom prekršaju po članku 12. stavku 4. ZSPC-a.

U roku od 8 dana sam poslao prigovor na počinjeni prekršaj (preporučeno, s povratnicom) nadležnoj policijskoj upravi/postaji.

 

10-ak dana kasnije sam dobio odgovor u kojem piše kako u ovom stupnju prekršajnog postupka nemam pravo prigovora, već da se mogu žaliti na Prekršajni nalog PU koji će biti dostavljen ukoliko ne platim izrečenu novčanu kaznu.

 

Da li se nešto mijenjalo u zakonu ili…?

Prije par godina sam bio u istoj situaciji ali na drugom mjestu - na obavijest o počinjenom prekršaju (zakačenu ispod brisača) sam poslao prigovor i to je valjda uredno prošlo budući da se do danas nitko nije javio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije se ništa mjenjalo, vjerojatno razlog zašto prvi put niste ništa dobili je greška policijske postaje!

u koliko ne platite ovu kaznu ( obavijest o prekršaju i uplatnicu) doći će vam da dostavite podatke o vozaču koji je parkirao vozilo, nakon što dostavite podatke onda policija šalje prekršajni nalog na koji je moguča žalba!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija