Jump to content

Zahtjev za raskid ugovora o kupnji


gonzo-stari

Preporučene objave

Naivno sam sklopio ugovor o kupnji proizvoda (izvan poslovnih prostorija trgovca) te sam naknadno shvatio da sam preveslan tj. da sam proizvod platio puno više nego je njegova stvarna vrijednost. Na poleđini ugovora piše da prema članku 33. Zakona o potrošačima imam pravo na jednostrani raskid ugovora u roku od 14 dana. Međutim problem je u tome što ta tvrtka ima adresu i prostor u kojem nema nikoga, na telefon se nitko ne javlja osim telefonske sekretarice tako da zahtjev za raskid i ne može biti dostavljen. Ako dođe do spora kako ću dokazati da sam zahtjev za raskid ugovora poslao na vrijeme tj. u roku od 14 dana od sklapanja ugovora.Da li da idem kod bilježnika ovjeriti zahtjev i ponovno ga poslati pa kako bude. Inače ta tvrtka ima dovoljno razloga za tužbu, zbog obmane, lažnog predstavljanja akvizitera (u smislu da je osposobljen za ono što nije), nemogućnosti kontakta kupca s trgovcem, prodajom robe bez certifikata itd.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija