Jump to content

pomoć: nasljedstvo nakon smrti 1976. g.nije raspodijeljeno


ivdu

Preporučene objave

Postovanje!

Evo kako imam "problem" rijesiti svoj slucaj molio bi savjet ili one koji poznaju zakone da mi pojasne pravo/a koja imam/o...

 

Ovako radi o naslijedstvu(kuca,2prateca objekta,50 000m2 zemljista)nakon smrti moga djeda koji je preminuo 1976g.imao je 5 naslijednika,zenu(moju baku) i 4 djece sin i 3 kceri(moj otac i 3 moje tetke).Na raspravi poslije djedove smrti se samo moj otac pojavio,niti baka niti ostale 3 tetke nisu.Pozivane na sud toliko puta nikada se nisu pojavile..Sud je donio odluku da iako u odsutnosti se prihvacaju svoga dijela i sve je dodijeljeno 5/1.Baka je preminula 2000g.na raspravi iza bake,znaci diobi 1/5 2 tetke se odrekle prava naslijedstva(mada sada o tome nije bitno)..Ovako sada mene zanima prva rasprava nakon djedove smrti 1976g.Moj otac je dohranio i sahranio oba roditelja,isplatio redit za kucu,renovirao kucu 1990g.fasada,pvc stolarija,unutarnje uredjenje,sve kceri/tetke su bile udane za vrijeme smrti djeda i kada je otac renovirao nisu sudjelovale ni u kakvoj financijskoj pomoci.Otac je placao porez na svu zemlju mada je njegova samo 1/5,obradjivao je i odrzavao svo zemljiste umjesto njih,kosio i ravnao nije ga zapustao...Danas zeli/mo raspodjeliti tu ostavstinu i molim pomoc kako jer one nezele sporazumno,te ima/mo li neka veca prava zbog uzdrzavanja,sahranjivanja ostavitelja/roditelja i stim sto one 40g.t.jod 1976g.kada je djed preminio one nisu koristile to zemljiste niti raspodjelili sto je cije...

 

molim za pomoc i razumjevanje u dugom tekstu i ta ostavstina je u BiH dali to sto mijenja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru!

Neznam za sicnu stranicu u BiH.inace bi postavio pitanje...

Svi nasljednici(sva djeca) su Hrvatski drzavljani,mene zanima dali i u Hr.ako se netko prihvatio t.j.sud mu dodjelio 1/5 neke ostavstine i on od tada znaci 35g.nije koristio tu zemlju vec netko dr.od naslijednika i obradjivao,odrzavao ima li pravo na tu ostavstinu zbog nekoristenja i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija