Jump to content

Šta ako prvostupanjsko tijelo ignorira rješenje drugostupanjskog?


xpsp1a

Preporučene objave

Poštovani,

 

molio bi za malu pomoć u svezi upravnih postupaka.

 

Podnio sam jednom ministarstvu određeni zahtjev, zahtjev mi je odbijen. U roku podnosim žalbu i drugostupanjsko tijelo donosi rješenje da se prvostupanjsko rješenje poništava i vraća prvostupanjskom, u obrazloženju im navodi da je očito da je moje pravo povrijeđeno te im nalaže da postupe po mom zahtjevu.

Znam sa sigurnošću da nisu pokrenuli upravni spor protiv toga drugostupanjskog rješenja.

 

Ali sad je problem što oni po tome ne postupaju, prošlo je više od dva mjeseca, ne odgovaraju mi na pismene upite zašto ne rješavaju predmet.

 

Molio bih samo savjet dali bih ja trebao nešto poduzeti u svezi toga da ne propustim neki rok?

 

Ja sam voljan pričekati još mjesec-dva jer mi u usmenom razgovoru obećavaju to rješiti ali s obzirom da sam pravno neuk "strah" me je da ne propustim nešto poduzeti te da mi sa tim propustom ne "propadne" drugostupanjsko rješenje.

 

I za kraj, ukoliko ipak to ne rješe kako obečavaju, što mi je dalje činiti?

 

Ukoliko je netko imao volje ovo čitati i napiše mi neki odgovor unaprijed se zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se stvar ne rješava pred prvostupanjskim tijelom u vremenskom okviru kako je zadano, možete ponovno podnijeti žalbu zato što prvostupanjsko tijelo nije priješilo po zahtjevu u vremenskom roku ( šutnja administaricje ) i u žalbi predložiti drugostupanjskom tijelu da samo donese rješenje na temelju činjenica utvrđenih pred prvostupanjskim tijelom ili u upotpunjenom psotupku. Prije ovoga, svakako bi se trebalo probati s požurnicom prvostupanjskom tijelu.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija