Jump to content

Pomoć hitno...


anonimno

Preporučene objave

ovako..

 

prosle god. u 6 mjesecu ja i frendica se vracale iz skole i presle preko crvenoga. Murjak nas zaustavio i napisao prekršajni nalog svakoj i dao uplatnicu na 400kn.. (iza nas je takodjer zaustavio rulju koja je prelazila i svima napisao nalog). Frendica je to platila a ja nisam i jucer mi dosao poziv sa prekrsajnog sud da se javim i iskazem pristajem li da se tih 400 kn zamjeni radom za opće dobro na slobodi...

inace kad se prekrsaj dogodi bila sam maloljetna i to mi je prvi prekrsaj, sad sam navrsila 18 ali idem u skolu i nemam vremena za taj drustven korisni rad..

 

pomozite mi jel se tu moze kaj napravit ili moram pristat na rad?? :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma dajem časnu rijeć.

 

ok, onda ovako: odi po tom pozivu i tamo potpisi da pristajes na rad.

 

rad se ne provodi i neces raditi, potpises i nista se ne dogadja.

 

ako kojim slucajem, a prije nastupa zastare izvrsenja prek. sankcija u tvom slucaju budu doneseni provedbeni propisi, pa rad krene (tesko), uvijek mozes platiti kaznu, pa neces raditi.

 

ali pazi sad: ti nisi dobila 400kn kazne, ti si dobila 300kn kazne i 110kn troskova. ovih 110kn moras platiti, to se ne mijenja za rad. morala si dobiti dvije uplatnice, na jednoj pise troskovi postupka, proracun rh, 110kn, - nju moras platiti, a za ovih 300 napravi kako sam ti gore rekao.

 

i pazi sto si obecala, nema vise pretrcavanja na crveno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na njemu pise novčana kazna u iznosu od 400 kn.

 

da, evo provjerio sam, stvarno je prelazak na crveno 400kn (130.4, zbog prekrsaja iz 130.1 zospc)

 

onda jos bolje, ako u tom prek nalogu ne pise nista o troskovima, niti ti ne moras platiti nista, samo sa ovih 400kn postupis onako kako smo se dogovorili i to je to.

 

ali dogovorili smo se i da neces vise na crveno, sjecas se?

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija