Jump to content

neplaćanje računa za vodu-ovrha


ntpr

Preporučene objave

poštovani.

molim vas odgovor na pitanje u vezi mog problema,potraživani iznos duga za neplaćanje vode(poduzeće za komunalne djelatnosti) je 8,271 kn,za razdoblje od 12 mjeseci.Živim sa obitelji 5 članova u stambenoj zgradi na 2 katu,imamo zajedničko brojilo za 10 stanova (neki sada imaju svoja kontrolna brojila)ja nemam,tako da su računi za vodu i ostale stavke enormni.Oni kažu da moja obitelj potroši za 1 mjesec 53 000 litara vode(račun je bio 522 kn za taj mjesec) koju moram platit iako nisam potrošio,niti znaju oni niti ja kolika je stvarna potrošnja vode.Usporedbe radi susjed ima kontrolni vodomjer,njih je 6 u kućanstvu,potrošnja vode mu je 17 kubika na mjesec.Obraćo sam se davatelju usluga opskrbe vodom,bez razumjevanja,ništa ih ne zanima osim da platim navedeni iznos,da platim ugradnju 2 vodomjera u stanu i da kontroliram potrošnju.Naravno svoja potraživanja traže preko agencije za potraživanja i usluge ,koji mi se obraćaju i prijete ovrhom nad imovinom,šalju opomenu i račun na cjeli iznos.Molim vas kome da se obratim za savjet ,šta da radim,koje su pravne mogućnosti koje bi išle eventualno meni u korist,kako se ja mogu obraniti od nastaloga problema,puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kontrolna borojila nisu važeća ako ih koristi jedan broj stanara i ako stanari sami očitavaju stanje na tim kontrolnim vodomjerima.

mogu tvrditi da su utrošili manje vode

zatraži ukopnu potrošnu vode za cijelu zgradu

podjeli sa brojem osoba i plati neosporan dio.

razliku trebaju nadoplatiti vlasnici kontrolnih vodomjera koji nisu vjerodostojan uređaj.

o tome obavjesti i koncesionara i traži obračun stvarnih troškovba .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala bovu,ali tu postoji problem,jer kako kažu ne mogu ja njima određivati kako će oni praviti obračun nego samo plati,oni imaju fakture i način na koji mogu i to o čemu sam govorio,na mojem ulazu ima 5 stanova koji imaju kontrolna brojila,5 stanova nema,obračun rade na način da ukupno potrošena voda za cijeli ulaz je 100 kubika(primjer)onda oni koji imaju kontrolne vodomjere kažu koliko su potrošili vode,to se odbija a ostatak podjele na nas 15 članova koji nemamo kontrol.brojilo i to vam je to.davatelj usluge distribucije vode kaže da kod nas voda negdje curi,zajedno smo ustanovili da nema curenja što se tiče zemlje,dok oni tvrde da nam propuštaju wc kotlići ili slavine i slično,kome da se obratim,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija