Jump to content

nadogradnja kuće


alantitus

Preporučene objave

Imam sagrađenu kuću od 150 m2 na čestici koja ima građevinsku dozvolu i nadogradio bih (proširio) prizemlje za cca 50 m2.

 

Vidim u novom Zakonu o prostornom uređenju i gradnji da nije potrebna građevinska dozvola za objekte manje od 400 m2 ali ne znam odnosi li se to i na nadogradnju postojeće građevine, pa me zanima koji dokumenti su mi potrebni da bi sve bilo u skladu sa zakonom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

za zgrade građevne bruto površine manje od 400 m2 ne ishađa se građevinska dozvola, već rješenje o uvjetima građenja. Za planiranu dogradnju potrebna vam je posebna geodetska podloga od geodeta, projekt od ovlaštenog arhitekta, financije za vodni i komunalni doprinos i još štošta te poprilično strpljenja.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa bilo bi jednostavnije, ali jedino ukoliko izvedete vašu nadogradnju sukladno prostornom (ili detaljnijem) planu.

Jer, 'novi zakon o legalizaciji' omogućava legaliziranje samo onih zgrada i rekonstrukcija (sukladno i protivno planu) koje su izvedene do 21. 6. 2011. te prikazane na digitalnoj ortofoto karti do tog datuma.

Ukoliko izvedete vašu nadogradnju poslije tog datuma možete ju ozakoniti (zasada, nešto se priča da bi 'zakon o legalizaciji' išao u izmjenu) jedino ako je ista u skladu s prostornim planom i to ishađanjem rješenja o uvjetima građenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija