Jump to content

Pobijanje usmene oporuke?


gorki2

Preporučene objave

Molim pomoć oko pitanja pobijanja usmene oporuke.

Čovjek je napisao pismenu oporuku u Njemačkoj, ujedno je i njihov državljanin, gdje ostavlja kuću mojoj prijateljici, 17g.

Odmah se vratio kući nakon par dana, i nakon 25 dana od pismene oporuke je navodno pozvao u kuću 2 svjedoka i njima dao usmeni testament, da svoju imovinu ostavlja djeci.

Nakon 2 dana je umro, a svjedoci su tu izjavu ovjerili kod notara nakon 30 dana.

Sinovi su u Njemačkoj pozivani na ostavinsku raspravu ali nisu htjeli doć(tamo žive),

Nego su podnijeli ostavinsku raspravu ovdje, koja je proslijeđena na Županiski sud.

Jas sam se poduzeo da pomognem, novaca se nema, odvjetnik nam je slab, manja je sredina.

Upoznat sam sa zakonima; a neznam dali su bile izvaredne okolnosti da oporučitelj nije mogo napravit (promijenit pismeno oporuku), imo je telefon, u naseljenom je mjestu 5km od suda,bio je lošeg zdrastvenog stanja ali je umro doma itd. Već je pravio prije 5g. Oporuku u kojoj sinove izostavlja.

Jedino što imamo je svjedoka u njemačkoj, kojeg je sin zvao i reko da su oca zatvorili na tjedan prije smrti, da je bio lošeg stanja.

Štaje bolje, pobijat oporuku na osnovi nepostojanja izvanredni okolnosti, ili pobijanje sa stajališta nepostojanja svijesti tog čovjeka.

Ili se može oboje upotrebit?

 

Savjeti dobrobi došli mi, hvala, pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Nakon dužeg odugovlačenja druge strane, dolazi uskoro do pripremnog ročišta za tužbu protiv usmene oporuke.

Sazno sam da jedan od svjedoka te usmene oporuke je brat od oporučitelja,a oporukom se ostavlja djeci oporučitelja koja su u srodstvu sa svjedokom- 3 koljeno.

Moj odvjetnik kaže da to neznači da ta oporuka nevaži zato što ima i drugi svjedok, te da se trebamo potrudit to srušit na osnovu nepostojanja izvaredni okolnosti.

i trebo bi nać 2 svjedoka koji će potvrdit da je oporučitelj bio neuračunljiv.

Dali je zakonom regulisano 1 ili oba svjedoka usmene oporuke da nesmiju bit u srodstvu sa oporučiteljem, ako se nešto ostavlja u korist svjedoka?

 

Hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija