Jump to content

Mirovina branitelja


lovac67

Preporučene objave

Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili.Molim za objašnjenje i savjet za situaciju u kojoj se nalazim.Ja kao dragovoljac DR lječim se konstantno od 08 mjeseca 2009 godine sa dijagnozom43.1 i 33.2 imam dvije kratke DB i jedan program duge DB,tri puta bio na vještačenju i uvjek odgovor nema invalidnosti.Zadnje vještačenje u 9 mjesecu meni ovlašteni vještak kaže da će moj predmet ići u Zagreb,a ja sam dobio odgovor nakon 2 mjeseca koji glasi:-da je mišljenje vještaka -nastala opća nesposobnost za rad po članku 34stavku 1 ZOMO .....---DA JE PREMA ČLANKU 116.ZOMO obavljena revizija i stručno povjerenstvo nije dalo suglasnost na nalaz imišljenje,znači invalidnost ne postoji,jer ne postoji trajni gubitak za rad a ni trajno smanjenje radne sposobnosti. Neznam dali da pišem žalbu jer imam još nekoliko dana za poslati žalbu.neznam zašto mi vještak HZMO daje opću, a onda to isto županijsko povjerenstvo nije dalo suglasnost,da moj predmet ide u Zagreb na dlp.Molim za objašnjenje i savjet dali pisat žalbu ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

Za komisiju DB neznači ništa,bez bolničkog lječenja i to ne jednog nemoraš se nadati ničemu.

 

stari 1952 piše:

 

 

Bez dijagnoze chr. F43.1 nema opće nesposobnosti za rad

 

Niti ta dijagnoza ne garantira opču nesposobnost.

Moje dijagnoze: chr. F43.1 - F62.0 100% posljedica rata- profesionalna nesposobnost.

 

Sve zavisi od slućaja do slućaja.

 

Ja sam u invalidskoj mirovini zbog opće nesposobnosti za rad 50 % - 50 % i s 30 % rvi trajno-teži oblik, s dijagnozom f 43.1 ptsp-chr. To je temeljna i osnovna dijagnoza koju imam.

 

Inaće lječim se od 2000 god pa sve evo i dan danas. Bolnička liječenja i dnevne bolnice više i ne brojim kao ni grupne i individualne psihoterapije te kontrole koje su uglavnom u prosjeku 1 x mjesečno.

 

Na komisijama se sve gleda; od ratnoga puta, od početka liječenja, trajanja i kontinuiteta liječenja kao i terapija koja se uzima. Tako da se sve gleda i mjeri te se na temelju toga donosi procjena i ocjena vještaka i revizije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem svim sudionicima na odgovorima,mislim da je jedan od problema nezahvalan "LAŽNI"ratni put zato što sam ga zatražio 2009 godine,znači prošla koka.Neko će se zapitati zašto tako mislim ,a ja kažem kad je čato pregledava spise i bilješke i pisa sve na papir pa da novom zapovjedniku ovaj je to jednostavno skratija sa obrazloženjem da se ratni put tako ne piše.Tako sam ostao kratak za neke teške doživljaje.Znam pisao sam tužbe i sa suborcima išao kod javnog bilježnika da mi svjedoče,ali ni to nije pomoglo,rekoše tuži RH,a ja odustao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lovac67 je napisao:

Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili.Molim za objašnjenje i savjet za situaciju u kojoj se nalazim.Ja kao dragovoljac DR lječim se konstantno od 08 mjeseca 2009 godine sa dijagnozom43.1 i 33.2 imam dvije kratke DB i jedan program duge DB,tri puta bio na vještačenju i uvjek odgovor nema invalidnosti.Zadnje vještačenje u 9 mjesecu meni ovlašteni vještak kaže da će moj predmet ići u Zagreb,a ja sam dobio odgovor nakon 2 mjeseca koji glasi:-da je mišljenje vještaka -nastala opća nesposobnost za rad po članku 34stavku 1 ZOMO .....---DA JE PREMA ČLANKU 116.ZOMO obavljena revizija i stručno povjerenstvo nije dalo suglasnost na nalaz imišljenje,znači invalidnost ne postoji,jer ne postoji trajni gubitak za rad a ni trajno smanjenje radne sposobnosti. Neznam dali da pišem žalbu jer imam još nekoliko dana za poslati žalbu.neznam zašto mi vještak HZMO daje opću, a onda to isto županijsko povjerenstvo nije dalo suglasnost,da moj predmet ide u Zagreb na dlp.Molim za objašnjenje i savjet dali pisat žalbu ili ne.

lovac 67 poštovanje čini mi se da smo u sličnoj situaciji po tome što pišeš

pozdrav Braniteljima

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:misli::misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani kolege branitelji oni pravi pitam vas pošto nezna što napraviti u mom slušaju jer sam na takozvanom bolovanju po čl.97 u mup-a jer sam tužio na upravni sud ,iz razloga što nisam bio zadovoljan odluko višeg vještaka u zagrebu koji mije dao 20,posto rata,a80,postocivilno opće nesposobnosti za rad smatrajući da nije korektno donesena procijena stvarnog stanja jer je u medicinskoj dokumentaciji kada sam uložio u žalbi priloženo uvjerenje od doma zdravlja šarengradske u zagrebu da sam zdrav primlje u službu u mup-rh 05.08-1990.god.što znači da sam se razboli za vrijeme domovinskog rata ,što je dokaz navedeno uvjerenje koje je bilo priloženo u žalbu kao iotpusna pisma o pogoršanju bolesti ,na osnovu ptp i dijabetisa.da bih mi jedna i druga komisija sve to odbila i sramotno odgovorili da to nema veze sa ratom,pa sam ja njih upitao da oni meni odgovore ,a gdje sam se ja onda razbolio provedevši 5-god.i 11mj.rata našto nije bilo naravno odgovora.pa bih zamolio koje upućen da mi približno kaže kolika bi mi bila mirovina 20 rata 80 civilna opća nesposobnost sa 34 god. radnog staža i sa ćinom kako su mi rekli u kadrovskoj ćasnički namjesnik.unapred se zahvaljujem.na odgovoru i savjetu na gore navedeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

h1000densi je napisao:

poštovani kolege branitelji oni pravi pitam vas pošto nezna što napraviti u mom slušaju jer sam na takozvanom bolovanju po čl.97 u mup-a jer sam tužio na upravni sud ,iz razloga što nisam bio zadovoljan odluko višeg vještaka u zagrebu koji mije dao 20,posto rata,a80,postocivilno opće nesposobnosti za rad smatrajući da nije korektno donesena procijena stvarnog stanja jer je u medicinskoj dokumentaciji kada sam uložio u žalbi priloženo uvjerenje od doma zdravlja šarengradske u zagrebu da sam zdrav primlje u službu u mup-rh 05.08-1990.god.što znači da sam se razboli za vrijeme domovinskog rata ,što je dokaz navedeno uvjerenje koje je bilo priloženo u žalbu kao iotpusna pisma o pogoršanju bolesti ,na osnovu ptp i dijabetisa.da bih mi jedna i druga komisija sve to odbila i sramotno odgovorili da to nema veze sa ratom,pa sam ja njih upitao da oni meni odgovore ,a gdje sam se ja onda razbolio provedevši 5-god.i 11mj.rata našto nije bilo naravno odgovora.pa bih zamolio koje upućen da mi približno kaže kolika bi mi bila mirovina 20 rata 80 civilna opća nesposobnost sa 34 god. radnog staža i sa ćinom kako su mi rekli u kadrovskoj ćasnički namjesnik.unapred se zahvaljujem.na odgovoru i savjetu na gore navedeno.

 

Opća nesposobnost,

čin: časnički namjesnik,

rat-20% - mir 80 %,

 

e sada da li imaš status rvi i da li si tijekom rata bio u specijalnoj policiji ?

 

ja sam uzeo da imaš status rvi-a i da si bio u specijalnoj policiji i po tome izračun ispada oko cca +,- 5 % gore ili dole 4000 kn bi ti bila mirovina s time da od tih 4000 kn oduzmeš još 10 % jer su nam svima uzeli koji imaju mirovine preko 3500 kn i dobit češ konačnu cifru oko 3600 kn bi ti bila mirovina sa statusom rvi i da si bio u specijalnoj policiji ili gardijskoj brigadi.

Ako nemaš stats rvi onda će ti mirovina biti nešto manja za još nekih 10 % otprilike, znači oko 3240 kn otprilike !

 

Po meni manja ne bi smjela biti, ako bude veća super za tebe !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija