Jump to content

ja sam fakat zbunjen ili nisam


anonimno

Preporučene objave

evo procital sam hrpu postova ali ispada da mi jos uvijek neke stvari nisu jasne.... ispravite me ako grijesim....

 

Dakle zaradil sam prometni prekrsaj za prekoracenje brzine 500 + 110kn...

 

Želim uložiti prigovor uz mogucnost da mi se kazna od 500 kn zamijeni za rad za opće dobro... financijska situacija mi nije bajna...

 

trebam uciniti slijedece:

 

1. platiti 110kn za prekrsajni postupak

2. uloziti prigovor na prekrsajni nalog policijskoj upravi (trebam napisati neko uvjerljivo obrazlozenje ili ne????)

3. cekati da dodje rjesenje od prekrsajnog suda (zovu me na neku raspravu ili ???)

 

hvala unaprijed na pomoci....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znamo zašto si zbunjen... Prigoovor se upućuje policij.postaji u roku od osam dana.. (mislim).. ako nisi uložio prigovor a nisi ni platio kaznu, policija predmet prosljeđuje sudu. Zatim sud zakazuje raspravu a može i bez rasprave... Donosi presudu. Sud te ne može zvati na ročište u roku koji imaš od osam dana da platiš kaznu ili da uložiš prigovor.. jer sud još ni nema taj predmet. Možda te zovu na sud zbog nečeg drugoga.

 

Dalje, policija je ustanovila da si vozio prebrzo, dakle, prekoračenje brzine! Imaju atestirane aparate a i primjenjuje se Zakonske presumpcije (ti se nemoj opterećivati sa tim, to je za kolege).. Ne znam što ćeš staviti kao razlog za prigovor ili kasnije žalbu.

 

Najbolje da odeš platiti kaznu.

 

Pa nadalje, ako si kratak sa lovom, nemoj voziti prebrzo! što kažeš na to.. Btw. koliko imaš godina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam isti problem pa bi bilo poželjno da odgovorite u roku od 8 dana :-D

u uputi o pravnom lijeku piše da okrivljenik ima pravo prigovora nadležnom prekršajnom sudu a ne pp!?

 

drugo, mogu li se u pp dobiti na uvid rezultati mjerenja uređaja multanova i informacije o tome kako uopće taj uređaj funkcionira (tražiti fotografije?)

 

i konačno, u kojem obliku se i kome u pp ulaže prigovor na ovaj prekršajni nalog? nemam iskustva s tim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mogu li se u pp dobiti na uvid rezultati mjerenja uređaja multanova i informacije o tome kako uopće taj uređaj funkcionira

 

"rezultate mjerenja" (fotografiju) na uvid u pp moze dobiti vlasnik vozila, ako vec nije otisla sucu za prekrsaje (u tom slucaju ju moze dobiti na uvid od suca).

 

ne vjerujem da ce ti objasnjavati kako "multanova funkcionira" iz jednostavnog razloga sto oni to ne znaju, oni znaju samo rukovati s njom i to samo oni koji su za to obuceni. a sto te u vezi nje zanima, mozda mogu pomoci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bi se baš složio da policija ne zna na kojem principu "multanova" evidentira prekoračenje najveće dozvoljene brzine i uopće od kuda crpiš takve zaključke - ispada da su policajci svi bedasti - da li si se zapitao možda da policajci ne žele to objasniti iz nekih drugih razloga.

Na kraju svega, ukoliko nekoga zanima kako radi taj uređaj može nabaviti uputstva kod ovlaš.zastupnika i neka čita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uopće od kuda crpiš takve zaključke

 

empirijska spoznaja.

 

i ne ispada da su svi policajci bedasti, ispada da nije njihova duznost da poznaju princip rada i posebnosti tih uredjaja, dovoljno je da znaju rukovati njima. isto kao sto nije njihovo da budu vjestaci-balisticari, pa opet nose pistolje i znaju pucati i isto kao sto sudac ne mora imati vozacku dozvolu, pa opet presudjuje prometne prekrsaje.

 

nisam se zapitao da li bi mozda policija iz nekih trecih razloga odbijala pruziti objasnjenja, ne pada mi niti jedan na pamet? zasto bi to cinila?

 

i u uputama tog uredjaja ne pise "kako on radi", pise kako se njime rukuje - to su, kako i ime kaze - upute za rukovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija