Jump to content

problem zbog ovrhe


ucoxxx

Preporučene objave

evo ovako imam problem sa ovrhom.negdje u 6mj 2011g mi je blokiran racun od fine(zbog ovrhe od vip-a).dug je bio oko 50000kn uredno sam uplatio sav novac na moj tekuci racun inakon nekoliko dana mi je racun odblokiran.tada oko 10mj 2011g taj cijeli iznos mi nponovo dolazi na racun,odlazim do fine i oni mi govore da je ovrha obustavljena zbog opcinskog suda u osijeku . u 12mj dolazim do bankomata i vidim da mi je ponovo skinut cijeli iznos,nazovem odvjetnicki ured koji zastupa vip i oni mi kazu da su ponovo proveli ovrhu.danas 10.1.2012 ponovo zovem odvjetnicki ured i oni provjeravaju kod vipa i kazu kako vip nije zaprimio nikakav novac. zanima me gdje je zapelo i sta mi je raditi jer neznam gdje je novac a bojim se da ce mi vip ponovo zaracunati kamate. unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

KAZNENA DJELA PROTIV SLUŽBENE DUŽNOSTI

Zlouporaba položaja i ovlasti

Članak 337.

(1) Službena ili odgovorna osoba koja s ciljem da sebi ili drugoj pravnoj ili fizičkoj osobi pribavi

kakvu neimovinsku korist ili da drugome prouzroči kakvu štetu iskoristi svoj položaj ili ovlast,

prekorači granice svoje ovlasti ili ne obavi dužnost,

kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

(2) Ako je kaznenim djelom iz stavka 1. ovoga članka prouzročena znatna šteta ili je došlo do teže

povrede prava drugoga,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(3) Ako je kaznenim djelom iz stavka 1. ovoga članka pribavljena imovinska korist,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od jedne do pet godina.

(4) Ako je kaznenim djelom iz stavka 1. ovoga članka pribavljena znatna imovinska korist, a počinitelj

je postupao s ciljem pribavljanja takve korist ili je prouzročena šteta velikih razmjera,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od jedne do deset godina

 

Onda protiv počinitelja, ako se radi o tome. Zato postoji kriminalistička policija, da utvrdi počinitelja.

 

Jar očito je da tu nešto ne štima.. "ponovo zovem odvjetnicki ured i oni provjeravaju kod vipa i kazu kako vip nije zaprimio nikakav novac". :jok:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija