Jump to content

skripa za dsi iz financija


veki87

Preporučene objave

  • Odgovora 278
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

VSS sam, radim u općini u računovodstvenom uredu.

 

Također bih molila skriptu, pomoć, savjet o tome kako se pripremiti za posebni dio.

 

Stvarno ne znam odkud da počnem - toliko toga ima, nemam pojma na koje stvari da se više fokusiram i što da učim. :misli:

 

Za praktični dio mislim da ću se snaći, strah me usmenog dijela financija.

 

Moj mail je : suncokret83@net.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 8 mjeseci kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE

Na temelju članka 57. stavka 2. Zakona o državnim službenicima (»Narodne novine«, broj 92/2005), Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 25. svibnja 2006. godine donijela

UREDBU O POSTUPKU, NAČINU POLAGANJA I PROGRAMU DRŽAVNOG STRUČNOG ISPITA(Redakcijski pročišćeni tekst,'Narodne novine' br. 61/06, 145/12)

Na snazi i primjenjuje se od 27. prosinca 2012.

 

 

PRIJELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE

Članak 37.

[TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD=align: left]Položeni ili priznati Ispit za obavljanje određenih poslova na temelju propisa koji su se primjenjivali prije stupanja na snagu ove Uredbe, smatraju se položenim ili priznatim Ispitom prema odredbama ove Uredbe.[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

[TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD=align: left]Ispit nije dužan polagati službenik koji je oslobođen obveze polaganja Ispita na temelju dosadašnjih propisa.[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

Članak 38.

[TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD=align: left]Službenik koji ima položen ili priznat Ispit odnosno koji je oslobođen od obveze polaganja Ispita prema ranijim propisima, obvezan je položiti posebni dio Ispita ako je posebnim propisom utvrđena obveza polaganja Ispita za obavljanje određenih poslova na koje je raspoređen.

 

 

 

da li mi netko može ovo protumačiti???

hvala......[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

hey društvo samo da vam kažem... imala sam ispit 20.4. iz pismenog sam dobila da napišem rješenje za porez na kuće za odmor... na usmenom mi je bila dovoljna ona skriptica od 29.str i ona knjiga porezni sustav Hrvatske.... Frendovi su mi imali na pismenom: napisati rješenje o oslobađanju poreza na kuću za odmor, drugi je imao izvršenje proračuna grada u 2012., a treći izvršenje proračuna upravnog odjela za financije za prvo tromjesečje 2013.... sretno svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Položila jučer DSI, posebni dio financije.

Nisam imala skoro pa nikakvu skriptu nego sam sve prikupila s različitih strana.

Pismeni dio sam imala Izvješće o financijskom planu za prvo tromjesečje.

 

Usmeni - županijski porezi, pdv, porez na automate na zabavne igre, porez na promet nekretnina, tko predaje DOH, obveznici plaćanja poreza na dobit, carinska tarifa i zakon o carinama, platna bilanca i kakva je kod nas, mjesto oporezivanja - pdv, amortizacija..

kad sam se i smotala ispravio me i pustio da sama dovršim... bio je Fabijančić i ja stvarno nemam primjedbi na njega..

 

Učila sam najviše po pitanjima koja sam tu našla. Nadam se da će vam pomoć :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Draga Renata,

vidim da pomažeš drugima, pa te molim da pomogneš i meni :)

 

08.06. polažem DSI...za opći dio imam skripte ali za posebni NIŠTA!

Radim u Ministarstvu financija, pa te molim da mi pošalješ skriptu iz financija na mail katica.lekic@zg.t-com.hr

 

Puno hvala i oprosti na smetnji :)

Pozdrav, Katica

 

Molim te da mi pošalješ skriptu za posebni dio iz financija na martina6000@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posebni dio financije-financijski i proračunski sustav dobila sam skripte porezni sustav RH i onu od 23 stranice-prvo pitanje je tko su poreznici poreza na dohodak, da li je to dovoljno? :zbunj::zbunj: Hvala! Molim dobre dušice što su imale isti posebni dio da napišu kakve su zadatke dobili na "pismenom" dijelu :klanja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posebni dio financije-financijski i proračunski sustav dobila sam skripte porezni sustav RH i onu od 23 stranice-prvo pitanje je tko su poreznici poreza na dohodak, da li je to dovoljno? :zbunj::zbunj: Hvala! Molim dobre dušice što su imale isti posebni dio da napišu kakve su zadatke dobili na "pismenom" dijelu :klanja:

 

 

 

Proračunska gataro, ja bih ti bila takodjer vrlo zahvalna ako mi mozes proslijediti skriptu na email: doris.kolar@gmail.com,

 

ubrzo cu i ja morat na polaganje, a nikako nabavit nesto novije!

hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim vas ako tko ima da mi proslijedi skriptu iz financija za sss na mail danijelamatkovic@yahoo.com i pitanje odmah...vjerojatno je tako, ali da li se po toj skripti može proći, te kakvo pitanje postave na pismenom dijelu (pitam za prijateljicu koja mora na državni a nije bila na tom radnom mjestu i uz to nema koga dr pitati) da li netko ima primjer, hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Polagala sam DSI 6.7. i POLOŽILA :jupii:!!!!

Posebni dio financije i porezni sustav.

Za pismeni dio sam dobila planiranje proračuna, rokovi, financijski plan.

I da, kako se od "famoznog" 1.7. hrpa stvari promijenila, nisu nas davili sa novim stvarima, pričali smo općenito. Hrpu ljudi je ispitivala na usmenom HNB, državne poreze, koji je najveći koji najviše puni drž. proračun, pa još porezni sustav RH (nabrojati poreze) proračun (struktura), privremeno financiranje.... osnove... draga i pristupačna plava teta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija