Jump to content

zastara za prekršaj


strujko

Preporučene objave

Za sada zastare još nema, jest blizu ali ne znam koliko jer nemam sve podatke.

 

Zastara prekršajnog progona nastaje u roku od 4 godine, pitanju su dani, nije jasno koji datum je prekršajni postupak započeo, trebalo bi napraviti uvid u spis.

 

Sudu nije nikakav problem taj dan presuditi i bez vašeg prisustva i čini mi se dovršiti predmet do zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molio bih vas za mali savjet, naime 2008.g., u 12.mj., sam vozio automobil pod zabranom te u 2.mj.2009.g. sam dobio od prekršajnog suda kaznu od 15000.kn. i 12. mj. zabrane upravljanja vozilom, na isto sam se žalio preko odvjetnika i od tada nisam dobio ništa dakle 3.g. pa me zanima dali je moguće da i ne dobijem ili je to još u postupku?

 

Unaprijed hvala,

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može doći sredinom 2013. godine pismo iz Visokog prekršajnog suda da su na sjednici u npr. 01.11.2012.godine odlučili tako-i-tako.

 

Takva sankcija zastarjeva tek 01.11.2015. godine.

 

Čudi me da su vas tako okrutno kaznili, mora biti da ste se nekome gadno zamjerili na lokalnoj razini.

 

Takve napuhane kazne se često umanje.

 

Za svaki slučaj vam preporučam da upišete autoškolu za neku novu kategoriju ako je već nemate položenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima nade.

 

Ne želim baš ništa prognozirati unaprijed.

 

Jeste napravili nekakvu radnju za što treba oduzeti vozačku dozvolu, ali ako tada kada ste kršili zabranu niste ništa drugo napravili protupravno, baš i nema razloga za novom zaštitnom mjerom zabrane upravljanja.

 

Događaj se dogodio krajem 2008. godine, a sa 01.01.2009. godine kršenje zaštitne mjere je postalo kazneno djelo i prestalo se kažnjavati po prekršajnom djelu.

 

Posljednje prekršajne kazne zbog kršenja zaštitne mjere su sankcionirane novčanom kaznom i uvjetnom zatvorskom kaznom, a nisu se izricale nove zaštitne mjere zabrane upravljanja.

 

Javite ovdje kad dobijete pravomoćnu presudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija