Jump to content

kazna zbog neproduženja prometne


bajica01

Preporučene objave

Vlasnik sam mopeda. Vozilo je kupljeno, obavljen je tehnički, registracija i plaćeno osiguranje u srpnju 2010. Tada mi je rečeno da osiguranje ponovno treba platiti u srpnju 2011., a budući je vozilo novo, na tehnički i registraciju trebam za dvije godine (dakle 2012.).

U srpnju 2011 sam platila obnovu osiguranja i pitala trebam li još što obaviti. Odgovor službenika je bio: slobodni ste, sve je riješeno.

 

Jučer sam dobila kaznu na 700kn zbog neproduženja prometne dozvole (članak 250. stavka 1.), a radi se o obaveznom prekršajnom nalogu. :-o

 

Danas popodne s policom osiguranja idem da mi lupe pečat i produže prometnu.

 

Zanimaju me daljnji koraci. Svakako mislim pisati prigovor (možda mi barem ublaže kaznu), krivnju ću priznati, ali ću kao olakotnu okolnost navesti krivo-informiranost (zašto me službenik prilikom obnove osiguranja nije uputio na šalter do sebe da mi obnove i prometnu?). Imam li temelj za barem ublaživanje kazne? Mogu li mi samo izreći upozorenje (budući ovim prekršajem nisu ugroženi ostali sudionici u prometu - prema čl.294, stavka 5)?

No, dodatno me zbunio članak 241, stavak 3 Prekršajnog zakona koji kaže da "...prigovor zadržava izvršenje prekršajnog naloga." (ako se radi o obaveznom prekršajnom nalogu)

 

Znači li to da ću kaznu morati platiti žalila se ja ili ne? :-?

 

Unaprijed se zahvaljujem na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, počinili ste prekršaj i za to ne možete kriviti zaposlenika osiguravatelja.

 

Napišite prigovor u kojem tražite da se provede redovan prekršajni postupak i da će te svoju obranu iznijeti na sudu.

 

Podnošenjem prigovora se prekršajni nalog stavlja van snage do sudske presude.

 

Biti će te pozvani na sud i ponesite sa sobom neoboriv dokaz - važeću prometnu dozvolu.

 

Sud vas može pitati razna pitanja, pazite što govorite da ne okaljate sami sebe, držite se narodne izreke "malo riči - malo štete".

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija