Jump to content

dvojno državljanstvo


nina81

Preporučene objave

Udajom za talijanskog drž.dobila sam i ja tal.državljanstvo.Obratila sam se u hrv.konzulat u Trstu,rekli su mi da se ne moram odjevljivati dok mi ne bude dodijeljeno drž.i da oni samo znaju da moram zamijeniti hrv. vozačku za tal.(to sam i učinila),na MVP nisam dobila nikakve odgovore. Naime, ne znam što moram učiniti sa hrvatskim dokumentima. Nisam se nikada odjavila sa svoje zagrebačke adrese, niti sa HZZO-a.Imam i auto kupljen na kredit i zabranu otuđenja u prometnoj,iako se vozim po Italiji sa ZG tablicama, mislim da riskiram.Molim Vas za pomoć ili ako mi barem možete napisati gdje i kome da se dalje obratim.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Imam prebivalište u Splitu sa državljanom Bih Mostar sam 20g u braku moj život se kretao na relaciji Mostar -Split nikad nisam bila prijavljena u Mostaru boravišna dozvola ma nista haljkavost velika sa moje strane sad napokon želim da sredim dokumentaciju i da se prijavim u Bih zna li iko postupak moram li se odjavit u Splitu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam prebivalište u Splitu sa državljanom Bih Mostar sam 20g u braku moj život se kretao na relaciji Mostar -Split nikad nisam bila prijavljena u Mostaru boravišna dozvola ma nista haljkavost velika sa moje strane sad napokon želim da sredim dokumentaciju i da se prijavim u Bih zna li iko postupak moram li se odjavit u Splitu?

 

Dali vi imate drzavljanstvo BIH uopce?AKo da iz kojih razloga vam je potrebno prebivaliste u BIH?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam prebivalište u Splitu sa državljanom Bih Mostar sam 20g u braku moj život se kretao na relaciji Mostar -Split nikad nisam bila prijavljena u Mostaru boravišna dozvola ma nista haljkavost velika sa moje strane sad napokon želim da sredim dokumentaciju i da se prijavim u Bih zna li iko postupak moram li se odjavit u Splitu?
http://www.fmup.gov.ba/bs/text.php?id=45

http://www.granpol.gov.ba/propisi/zakoni/?cid=94,2,1

 

Može se i privremeno odjavit

"rađani su dužni kada privremeno odlaze izvan Republike Hrvatske na razdoblje dulje od godinu dana u svrhu obrazovanja, obavljanja poslova koji nisu trajnog karaktera i vezani su za određeno razdoblje, dugotrajnog liječenja i drugih razloga, o tome obavijestiti policijsku upravu ili postaju na čijem području imaju prijavljeno prebivalište. Ako o privremenom odlasku propuste obavijestiti policijsku upravu ili postaju prije svojeg odlaska u inozemstvo, obavijest mogu dostaviti i putem nadležne diplomatske misije–konzularnog ureda Republike Hrvatske na čijem području borave u inozemstvu. O razlozima privremenog boravka izvan Republike Hrvatske moraju priložiti odgovarajuću dokumentaciju.

 

Nakon povratka u Republiku Hrvatsku građani o povratku moraju obavijestiti policijsku upravu ili postaju na čijem području imaju prijavljeno prebivalište."

http://www.mup.hr/main.aspx?id=43

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija