Jump to content

prometna


sofija10

Preporučene objave

pozdrav!

ovako:radi se o prometnoj nesreći gdje se vozač pod utjecajem alkohola(0.9) sudario s tramvajem na križanju jer ga je zanesao zadnji kraj auta(stražnji pogon),nema ozljeđenih.s tim da je istekla vozačka.

šteta je samo na autu

došla policija,napravljen očevid,alkotest,vučna odvukla auto

i sad je upućen na prekršajni sud

zanima me koliku kaznu mogu očekivati (novčanu,bodovi,oduzimanje vozačke,sudski troškovi...)

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.000 kuna za istek vozačke dozvole (ako je samo to u pitanju),

od 1.000 do 3.000 kune za alkohol,

500 kuna za brzinu,

1.000 kuna za sudar,

400 kuna za troškove očevida

+ regresni zahtjev osiguravatelja zbog štete na tramvaju.

 

Moguća zaštitna mjera zabrane upravljanja tom kategorijom vozila od 3 do 6 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da,samo je to u pitanju.

malo glup izgovor,ali u nedostatku vremena nisam produzila.

kaj nije 700 kn za neproduljenje?

nego,kakva brzina?

a jel se mogu zalit bar da pokusam da ne dobijem zabranu upravljanja il bar minimalno moguce s obzirom da mi je posao takav da nemogu bez auta,a postoji i mogucnost otkaza.

ovo se prvi put dogodilo.bila sam jedino kaznjena novcanom kaznom za prolazak kroz zuto,odnosno crveno jer je policajac tako tvrdio,sto sam glupaca potpisala jer sam kasnila na posao,pa da se ne natezemo.to je bilo pred godinu dana.

i jos nesto,na kaj se ja sad trebam zalit,na ovo kaj sam dobila od policajca ili trebam cekat sud?

uglavnom katastrofa,dobra lekcija za ubuduce :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za vozačku 1.000 kuna, čl. 196. st. 5. ZSPC-a.

 

Brzo se ušlo u raskrižje i proklizao je zadnji kraj. Tu brzinu ne treba ni mjeriti jer je vidljiva posljedica.

 

To što ste ranije potpisali samo ste potpisali primitak nečega, i za taj postupak postoje pravni lijekovi, bilo bi vam potpuno svejedno i da ste odbili potpisati taj primitak.

 

Sada čekajte prekršajni nalog ili poziv na sud.

 

Trebati će te prigovoriti na nalog da se ne slažete sa određenom zaštitnom mjerom zabrane upravljanja ili to reći na sudu ako vas pozovu.

 

Trebati će priložiti u prigovoru dokaze da ste zaposleni, da je uvjet posla posjedovanje vozačke dozvole, ili bar da je nezgodno doći od kuće do posla a to pomoću potvrda o mjestu prebivališta, mjestu rada, nezgodnom radnom vremenu, rednim linijama javnog prijevoza, svašta nešto što mislite da može pomoći.

 

Ako sud odbije vaš zahtjev znači da se ipak nekako može doći na posao.

 

Sudovi profesionalnim vozačima određuje uvjetne zabrane, najčvršći dokaz je za to postići je ugovor o radu kao vozač, a ostalima jednostavno odrežu zasluženu kaznu.

 

Pozitivna stvar je što će te morati ići tramvajem pa će te shvatiti koliko je bilo neugodno putnicima kada ste udarili u njihov tramvaj. :-D

 

Sasvim je nepoznato za što vas uopće terete, a pogotovo što ste tada dobili od policajca, ali svakako ako vam je dao neku kaznu rok za prigovor je 8 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje je nastale štete, da li je vlasnik tramvaja podnio ikakav odštetni zahtjev zbog počinjene štete, tada je moguć gubitak bonusa na obveznom osiguranju vozila, te je u slučaju regresnog zahtjeva osiguravatelja vlasnik vozila, ta pravna osoba, solidarno sa vozačem vozila odgovara za počinjenu štetu.

 

Dalje, vlasnik vozila može tužiti vozača zbog nastale štete na tom osobnom automobilu, ali je sasvim nejasno u kakvom ste vi odnosu sa tom pravnom osobom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija