Jump to content

upit za ht


makedonka

Preporučene objave

Pozdrav,

odjavila sam TV prijamnik u nadi da mi više neće dolaziti uplatnica. Pravna služba HT-a poslala mi je dopis da po zakonu moram plaćati pretplatu, a na forumima sam čitala da ako odjavim TV prijamnik i imam potvrdu iz pošte da me javni bilježnici neće više za to teretiti...

Kako da prestanem plaćati TV pretplatu???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

ODLUKU

O PROGLAŠENJU ZAKONA O HRVATSKOJ RADIOTELEVIZIJI

 

 

Članak 34.

(1) Svatko tko ima u vlasništvu ili posjedu radijski i televizijski prijamnik odnosno drugi uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa (u daljnjem tekstu: prijamnik) na području Republike Hrvatske koje je pokriveno prijenosnim signalom dužan je HRT-u plaćati mjesečnu pristojbu utvrđenu člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona, osim ako ovim Zakonom nije drugačije određeno.

 

(2) Kućanstva koja u vlasništvu ili posjedu imaju dva ili više prijamnika plaćaju mjesečnu pristojbu utvrđenu člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona kao da imaju jedan prijamnik.

 

Članak 36.

(1) Osoba iz članka 34. stavka 1. ovoga Zakona ne plaća mjesečnu pristojbu ako prijamnik odjavi. Način odjave prijamnika i kontrole plaćanja mjesečne pristojbe utvrđuje HRT svojom odlukom.

 

na stranici potrošača je objavljena presuda po kojoj vlasnici apartmana nisu dužni plaćati rtv pristojbu za uređaje u apartmanu.

potraži

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zakon tako kaže ali nitko nije dužan dozvoliti ulazak nekih njihovih navodnih inspektora u svoj stan,kuću ili dr.nekretninu ,niti im zakon daje to pravo,to može samo policija i to uz nalog.oni moraju dokazati da vi imate bilo kakav uređaj,pa tek onda mogu utuživat a sobzirom kakav program nam puštaju netreba im dati ni lipe :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija