Jump to content

pomoć


MrAab11

Preporučene objave

Problem je u tome da moram na sud zbog prekrsaja u prometa za koji nisam kriv, ali ja sam na sudu vec bio 2 puta i davao svoj iskaz, dok se policajac nije ni jednom pojavio sto stvarno nije korektno i sutkinja je rekla da na osnovu moje izjave moze dosuditi, a sad sam opet dobio poziv ali zbog faksa i ispiti nemogu se pojaviti na sudu. Pa sad imam pitanje dali me se moze kaznit zbog nedolaska, i na koji nacin si to rijesiti dali pismeno poslat ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav,

Imam nekoliko pitanja, al prvo da pojasnim ukratko svoj slučaj.

21.lipnja 2008. Uhićen sam radi remećenja javnog reda i mira, te zbog ne pokazivanja osobne iskaznice. Pri uhićenju sam zadobio teške tjelesne ozljede (slomljeno rebro) uz opravanje da sam se opirao uhićenju (što nije istina, al nije bitno). Ja nisam optužen za napad na policiju, jer se nije ni zbio, a zadobio sam teške tjelesne.

Na kaznenom sudu su odmah odbacili sve optužbe protiv mene, ali prekršajni prvostupanjski sud me osudio na 30 dana zatvora, godina dana uvjetno, te 3500 kn kazne, 22.srpnja 2010. (prošlo 2 godine i 1 mjesec)

Uložio sam žalbu Visokoprekršajnom sudu koji je odbacio moju žalbu na sjednici održanoj 6.listopada 2011. godine kao neosnovanu.

1.Da li imam bilo kakvu mogućnost ponovne žalbe, jer u rješenju nije pisala takva mogućnost?

2.Nisam dobio nikakvu uplatnicu za uplatiti navedeni iznos u rješenju Visokoprekršajnog suda (vjerojanto sam dobio na prvostupanjskom sudu) kako i di da uplatim ukoliko nemam tu uplatnicu (pošta, policija…)?

3.Do kada moram uplatiti 3500 kn?

4.Da li mogu platiti na rate ili to ide isključivo u dogovoru sa sucem?

5.Ukoliko ne platim kaznu, da li se država sama naplaćuje sa mog žiro računa ili idem u zatvor?

6.Da li se ikako može izbjeći plaćanje (osim naravno zatvorom), nekim dobrotvorim radom ili nešto drugo?

7.Uvjetna kazna da li mi je počela teći od prvostupanjske presude tj.22.srpnja 2010. ili od drugostupanjske presude 6.listopada 2011.?

Ako nešto dodatno moram pojasniti molim vas recite.

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Nemate više mogućnosti žalbe, postoje izvanredni pravni lijekovi koji ne odgađaju izvršenje prekršajne sankcije, te na to vas nije nitko dužan upozoriti niti upoznati.

 

2. Uplatnicu zatražite u referadi prekršajnog suda.

 

3. Odmah.

 

4. Može se dogovoriti sa referentom za izvršavanje prekršajne sankcije.

 

5. Može se pokušati prisilno naplatiti u poreznoj upravi, ali ako ne uspije slijedi rješenje o zamjeni novčane kazne zatvorskom.

 

6. Za sada samo novčana kazna ili zatvorska.

 

7. Uvjetnu kaznu ste dobili radi narušavanja javnog reda i mira, a novčanu kaznu radi odbijanja osobne iskaznice, to su dva zasebna predmeta. Ta uvjetna kazna počinje teći od 22.05.2010. godine.

 

Zastara plaćanja te novčane kazne nastupa 21.10.2014. godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija