Jump to content

Odricanje nasljedstva u korist dijeteta


sbuhinja

Preporučene objave

Poštovani,

 

trenutno čekam poziv za ostavinsku raspravu pa me zanimaju neke stvari. Zakonom o naslijeđivanju imam pravo na 1/8 ukupnog naslijedstva. Da li se ja mogu tog prva odreći u korist svojeg dijeteta (kako postupiti), te da li se naslijedstvo dijeli na više članova samo kod nekretnina, ili isto vrijedi i za pokretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ti se nemožeš odreći svoga dijela u korist svoga djeteta, ali možeš prihvatiti svoj dio i kasnije ga darovati svome djetetu. sve se dijeli i pokretnine i nekretnine. samo sve treba na vrijeme prijaviti što je pokojnik posjedovao...auto,motor, zlato(veće količine, računi u bankama, pa čak i telefonski priključak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete se odreći nasljedstva samo u svoje ime a ne i u ime svojih potomaka (to treba posebno naglasiti) jer se pretpostavlja da je odricanje u svoje ime i u ime potomaka

članak 130. Zakona o nasljeđivanju.

 

Ako se odreknete samo u svoje ime, tada su na nasljedstvo pozvani svi vaši potomci.

 

Sve što ulazi u ostavinu dijeli se između svih nasljednika sukladno sporazumu ili sukladno nasljednom dijelu koji pripada kojem nasljedniku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija