Jump to content

povrat uređaja u roku od?


ivan699

Preporučene objave

u roku od 14 dana .

pismeno dostavi dopis da vračaš uređaj i raskidaš ugovorenu za korištenje usluge uslugu.

 

 

preporučeno i sa povratnicom ili da na kopiju pisnmena potpisom i pečatom potvrde primitak pismena.

 

Zakon o zaštiti potrošaća

Raskid ugovora

Članak 33.

(1) Potrošač ima pravo, ne navodeći razloge za to, jednostrano raskinuti ugovor iz ove glave Zakona u roku od 14 radnih dana od dana primitka pisane obavijesti iz članka 32. ovoga Zakona.

(2) Ugovor se raskida pisanom obaviješću o raskidu.

(3) Ugovor je raskinut u trenutku kada je trgovac primio obavijest o raskidu.

(4) Smatra se da je ugovor raskinut na vrijeme ako je obavijest o raskidu upućena unutar roka iz stavka 1. ovoga članka.

 

Posljedice raskida ugovora

Članak 35.

 

(3) Trgovac je dužan, najkasnije u roku od 30 dana od dana primitka pisane obavijesti o raskidu, vratiti potrošaču cjelokupan iznos koji je potrošač do tog trenutka platio na temelju ugovora, uvećan za zatezne kamate po kamatnoj stopi poslovne banke trgovca za oročene štedne uloge na tri mjeseca za cijelo razdoblje računajući od primitka pisane obavijesti o raskidu do isplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala, no ne znam dali sam bio dovoljno jasan. Kupio sam mob u pošti bez ugovora, platio ga i to je to. Znači bez ikakvog ugovora s nekim operaterom. Isto kao da sam kupio perilicu za suđe i vratio je nakon 3 dana jer mi ne odgovara. Konkretno, nejasno mi je dali se ovdje radi o ugovoru, ako nisam ništa potpisa, jer se navedeni članak odnosi na ugovor?(možda glupo pitanje) :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija