Jump to content

Briga o ocu


bettyboo

Preporučene objave

Otac (64, samac) je nedavno pretrpio moždani udar i nepokretan je. Nakon rehabilitacije liječnici prognoziraju potrebu za smještajem sa 24 satnom njegom. Otac nema nekretnina, imovine niti osiguranu penziju (ispod 10 god. radnog staža). Majka sam dvoje male djece (2 i nerođeno) i živim u kući koja glasi na mene. Prihoda vlastitih nemam. Financijski nisam u mogućnosti brinuti se za oca i kontaktirala sam Centar za Socijalnu Skrb kojima sam i priložila potvrdu o visini svojim primanja (kojih nemam). Nisam na burzi. Jedino sam dijete. Otac nije živio samnom od moje 4. godine i nije me uzdržavao.

Zanima me kakve su moje zakonske obveze te kakva je situacija sa kućom koja glasi na mene, budući da je ista ustvari kupljena novcem mojeg izvanbračnog druga (strani državljanin), a napisana na mene radi jednostavnosti kupovine - da li država može sjesti na nekretninu budući da glasi na mene?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

niko nemože tražiti od tebe da se brineš o oci koji te napustio i nije se brinuo o tebi dok je bilo najpotrebnije.

niti prisiliti da snosiš troškove (na uštrb svoje obitelji)

 

zakonski djete se treba brinuti o nemoćnim roditeljima

ali roditeljima koji su ispunjavali svoju roditeljsku dužnost.

kako je ispunjavao roditeljsku dužnost ti ispunjavau dužnost djeteta.

kako te pronašao kad njemu treba pomoć.

 

za takve slučajeve postoji centar za socijalnu skrb.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija