Jump to content

Povlaštene mirovine za mljekare


revizor

Preporučene objave

Novi zahtjev na vladi RH

(Večernji list)

 

"Neka Linić štedi na povlaštenim mirovinama"

 

Istarski mljekari danas ostaju na punktovima i čekaju signal iz Zagreba, kamo su otišli Silvano Orbanić i Đani Fajman, predsjednik i dopredsjednik istarske udruge Mlikarica, na sastanak Saveza proizvođača mlijeka.

 

– Danas ćemo znati nešto više jer, kako smo čuli, ministar Jakovina počeo je davati neke druge izjave, a izjave ministra Linića, koji je rekao da blokade moraju prestati, ne zabrinjavaju nas. On je ministar financija i, ako ima gdje štedjeti, neka štedi na povlaštenim mirovinama i drugim stvarima. Mi se bavimo pravom priozvodnjom i, ako to unište, ići ćemo u radikalnije mjere – kazao je Đ. Fajman.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

revizor je napisao:

Novi zahtjev na vladi RH

(Večernji list)

 

"Neka Linić štedi na povlaštenim mirovinama"

 

Istarski mljekari danas ostaju na punktovima i čekaju signal iz Zagreba, kamo su otišli Silvano Orbanić i Đani Fajman, predsjednik i dopredsjednik istarske udruge Mlikarica, na sastanak Saveza proizvođača mlijeka.

 

– Danas ćemo znati nešto više jer, kako smo čuli, ministar Jakovina počeo je davati neke druge izjave, a izjave ministra Linića, koji je rekao da blokade moraju prestati, ne zabrinjavaju nas. On je ministar financija i, ako ima gdje štedjeti, neka štedi na povlaštenim mirovinama i drugim stvarima. Mi se bavimo pravom priozvodnjom i, ako to unište, ići ćemo u radikalnije mjere – kazao je Đ. Fajman.

 

ovo me podsjeća na rat::fajter::-D

"ostaju na punktovima i čekaju signal iz Zagreba"

uz dužno poštovanje mljekarima koji nakon 20 godina zauzimaju punktove i čekaju zapovijed, mislim da ovo nije prikladna tema za podforum "oružane snage i branitelji" jer će se sad tu nakačiti :blabla: svega i svačega, :vjeruj:

znam samo jedno, "sutra" kad i ostali građani budu prosvjedovali, (a možda i mi branitelji) nećemo sigurno stati na ulaz od štale i blokirati mljekarima da pomuzu svoje krave, kao što oni danas blokiraju ljudima da dođu na svoj posao

i moja je prognoza "lokot" a miriše mi i na brisanje,

za mene je ova tema :amen: i odoh :hrk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Branitelji,HRVI i invalidi smetaju svima, pogotovo oni koji su otišli u mirovinu (tzv povlaštenu).

 

Tijekom Domovinskog rata branitelji nisu nikome smetali ;-)

 

Mišljenja sam da je nepromišljena izjava jednog ogorčenog mljekara koji je "lupio" glupost da se nama (rekao je da se režu povlaštene mirovine, a već su nas srezali 10%) smanje mirovine, a njima poveća otkupna cijena mlijeka na naš račun, nepromišljenja izjava ogorčenog poljoprivrednika (pa eto neka mu bude, provalio glupost pa ostao živ).

 

Najgora bi opcija bila kad bi se i branitelji pobunili protiv mljekara (a onda će doći do totalnog nereda i anarhije i raskola među braniteljima i poljoprivrednicima, jer i neki od tih mljekara, a ima tu i branitelja koji su uletitili u "Posao" nepromišljeno kupivši skupe traktorčine i priključke na kredit i krenuli u biznis kao guske u magli).

 

Mišljenja sam da su mljekari pretjerali sa svojim zahtjevima, čine veliku štetu državi (a proračun je ionako srezan, i bit će srezan jer drugačije ne ide), a ja kao branitelj u mirovini ne dam niti lipe od svoje mirovine onima koji se pobune i prosvjeduju i uslijed tih nereda, vlada mora angažirati policiju, a i to skupo košta lijepu našu (a svi ćemo to platiti na ovaj ili onaj način).

 

Pogledajte samo one traktorčine od nekoliko stotina tisuća i milijuna kuna, priključke za iste (koje su naguzili na cestama), a i apetite prosvjednika, inicijatore pubune te tko im je kolovođa (neki su dobili prema navodima nekih portala "masne" poticaje, neki su imali i kriminalnu prošlost), a i mljekari nisu međusobno složni i stekao sam dojam da su podvodljivi te ucjenjuju ovu našu državnu "kravu" koja jedva da ima što da popase-pojede, a o mlijeku koje daje, besmisleno je i raspravljati......

 

Izgleda da naši mljekari nisu čuli za recesiju (u svijetu i europi).

 

Bilo kako bilo, ne smijemo dopustiti da se sredstva iz naših mirovina i naša braniteljska prava premještaju iz proračuna u neke druge gospodarske grane (mljekarima, poljoprivrednicima i bilo kome jer će oduzeti nama, a dati drugima - njima....).

 

Nismo se mi borili samo za za litru dvije mlijeka dnevno ili kilogram brašna.

 

Uostalom, možda bi nam uvozno mlijeko ili neki drugi poljoprivredni proizvodi bili jeftiniji ako neki proizvođači i ini.....nastave sa svojim tvrdoglavim namjerama.

 

U ovoj državi, malo tko se može obogatiti poštenim i krvavim radom, ali ako se radi, mislim da se uvijek mogu osigurati sredstva za dostojanstveno preživljavanje i kakav-takav biznis iliti posao, samo prije toga treba razmisliti što je isplativo, a što ne.

 

A traktori na cesti sigurno ne doprinose boljitku gospodarstva već čine korak unazad, a na račun svih građana (I BRANITELJA) i svi će građani RH platiti tu njihovu poljoprivrednu avanturu, a i oni sami.

 

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dok su se nama ( "povlaštenima" ) rezale mirovine za - 10 % i dok su nam lupali krizne poreze, nitko se od ostalih skupina građana osim branitelja protiv toga nije bunio.

 

Nismo tada spominjali druge skupine građana i kako bi trebalo drugima oduzeti a nama ostaviti dotadašnje.

 

Privatni posao je privatni i nema država šta s time, zašto bi država neke privatnike poput mljekara, ratara i ostalih poljoprivrednika subvencirala dok druge privatnike kao što su ugostitelji, frizeri, trgovci, automehaničari, razni serviseri itd ne subvencira.

Ako se netko upustio u privatni posao neka radi , proizvodi i od toga živi ako je sposoban za tako nešto ali neka zaboravi pomoć od države, to su gluposti. Čuj ja bi kao glumio da nešto radim a u stvari me država plaća za to. Prodaj - plasiraj proizvod na tržište pa zaradi.

 

Čuj pojedinci mljekari su u zadnje 3 godine dobili preko 5.000.000,oo kuna ! Pa koji to privatnik - obrtnik može zaraditi u 3 godine ??? A sve mljeko što je prodao opet je novac od toga naravno išao njemu na račun.

 

Ljudi trebaju postati svjesni da danas živimo u kapitalizmu a ne socijalizmu i da nema više državno - danas je sve više manje privatno.

 

Sramota da pojedine skupine ljudi blokiraju prometnice i time oduzmu Ustavom zajamčeno pravo ostalim građanima a to je sloboda kretanja ! Kako je to moguče? Ovi prosvejdnici se ponašaju kao oni 91 na barikadama ! Šta radi MUP u vezi toga i ostale institucije ? Evo već preko nekoliko dana se krši Ustavom zajamčeno pravo nas ostalih a insitucije koje bi trebale omogučiti nam Ustavom zajamčena prava su izgleda zakazale !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sramota da pojedine skupine ljudi blokiraju prometnice i time oduzmu Ustavom zajamčeno pravo ostalim građanima a to je sloboda kretanja ! Kako je to moguče? Ovi prosvejdnici se ponašaju kao oni 91 na barikadama ! Šta radi MUP u vezi toga i ostale institucije ? Evo već preko nekoliko dana se krši Ustavom zajamčeno pravo nas ostalih a insitucije koje bi trebale omogučiti nam Ustavom zajamčena prava su izgleda zakazale !

 

 

Upravo zbog toga ova tema je i pravna i tiče se pravne države koja može u krajnjem slučaju zbog pritiska navodnih"mljekara" upravo i napraviti to što zahtijevaju.

To što zahtijevaju odgovara i Čačiću i Pusićki i sličnima koji jedva čekaju da nam skrešu proračun za branitelje.

 

Osobno sam poslao mail predsjedniku vlade i ravnateljstvu Policije zahtjevajući da mi kao branitelju,HRVI i jednostavno građaninu ove države osiguraju Ustavno pravo na slobodu kretanja.

Na kraju sam dobio krim Policiju u obiteljsku kuću i svi seljaci na punktu su obavješteni da sam ja tražio da se deblokira državna cesta koja je blokiran u mom mjestu koje je ujedno i granični prijelaz preko kojeg inače prolazi 6000 stranih vozila dnevno.

Sad mi se ti isti "ugroženi seljaci oprijete" ,nitko im nije ništa učinio i dalje blokiraju promet i čine ogromnu štetu državi od koje hoće potpore. Eto ti kako funkcionira naša pravna država.

Prosvjeduju najveći primatelji poticaja koji godišnje primaju i preko 700.000 kn izravnih poticaja.

I to im nije dosta nego bi da još više dobivaju na uštrb nas branitelja.

Koliko dobijaju poticaja poimence možete vidjeti na sljedećem linku.:

 

http://www.agroburza.hr/2011/11/pregled-isplata-potpora-po-korisnicima/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija