Jump to content

Rješenje o raskidu ugovora o radu


Shila

Preporučene objave

Dobio sam rješenje o raskidu ugovora o radu citiram tekst "zbog tehnoloških, ekonomskih ili organizacijskih potreba te odlukom vlasnika prestala potreba za radnikom i došlo do smanjenja obima posla" -imam 15 godina radnog staža - stalnog kod istog poslodavca ( privatna tvrtka sa 70 uposlenih)

 

U obrazloženju stoji kako odredbama Zakona o radu poslodavac na osnovu gore citiranog može otkazati ugovor o radu.

 

Piše da je rješenje konačno te da sam posao obavljao savjesno, korektno i profesionalno.

 

Nadalje piše: Da se ja imenom i prezimenom odričem otpremnine nedvosmisleno i neopozivo.

 

Pouka o pravnom lijeku : prijava na zavod na zapošljavanje!

 

Ja nisam potpisao nikakvo odricanje od otpremnine niti mi je to itko nudio, nema otkaznog roka- čitao sam malo forum ali ovo nisam nigdje našao da se meni imputira da se odričem otpremnine- ništa potpisao nisam - šta trebam raditi, molim savjet !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslat ćete poslodavcu zahtjev za zaštitu prava u roku 15 dana.U zahtjevu ćete navesti koja su vam prava povrijeđena i tražiti da se ista ispoštuju.Imate pravo na otpremninu i naknadu za neiskorišteni godišnji odmor ukoliko ga niste iskoristili.U daljnjem roku od 15 dana poslodavac vam treba odgovoriti.Ako ne odgovori ili negativno odgovori zaštitu ćete morati potražiti putem suda.U zahtjevu mu zaprijetite da ćete ga prijaviti inspekciji rada i zaštitu potražiti putem suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija