Jump to content

izuzeće predsjednika suda


KALDEJ

Preporučene objave

Da li mi netko može hitno odgovoriti? Ako sam podnio kaznenu prijavu protiv Predsjednika suda, da li je to osnov da zatražim na narednom ročištu njegovo izuzeće! U stavkama 1-6 se takva mogučnost ne spominje. Što će učiniti u tom slučaju raspravni sudac! Da li županijski sud odlučuje o izuzeću i koji bi u tom slučaju sud mogli odrediti kao nadležan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Osnovi za izuzeće suca ili predsjednika suda citirani su u Zakonu.Vi možete tražiti izuzeće predsjednika suda na raspravi ako su za to ispunjeni uvjeti iz zakona .O izuzeću predsjednika odlučivati će predsjednik neposredno višeg suda .Postupak se prekida do donošenja rješenja o zahtjevu za izuzeće .

Zakon ne predviđa kaznenu prijavu kao osnov za izuzeće.

O kaznenoj prijavi odlučuje DO.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako u parničnom postupku pred sudcem zatražiš izuzeće Predsjednika suda, moraš navesti razloge, zar ne!

Sudac prekida raspravu, navodi u zapisniku da si tražio izuzeće Predsjednika tog istog suda za izuzećem jer si predsjednika suda kazneno prijavio!!

He, sad, što će se dogoditi? Neposredo će viši sud odbaciti moj zahtijev za izuzećem jer kako kažeš to nije osnov za izuzećem!!!??? Jer Kazneni zakon to ne predviđa, ha , majko mila! Jer ono što nije propisano zakonom ne može biti osnov za izuzećem! Znaći ako u zakonu ne piše da sudci nisu ubojice, mogu ubijati ili što?

 

Ili, neposredno viši sud će prihvatiti izuzeće!!!

 

Što od toga???

 

Ili sam ja lud, ili je zakon nedorečen ili nešto treće!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazneno si ga prijavio i o tvojoj prijavi mora odlučiti Državno sudbeno vijeće, a ne županijiski sud jer se radi o tome da bi sudcu trebao biti skinut imunitet koji uživa, a to nije nikako moguće bez odobrenje DSV-a....

 

Sudac ne moţe u postupku pokrenutom zbog kaznenog djela učinjenog u obavljanju

sudačke duţnosti biti pritvoren niti mu moţe biti odreĎen istraţni zatvor bez odobrenja

Drţavnoga sudbenog vijeća

 

Ko se mača laća.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nemojte se vi ništa ljutiti :-D hoću reći da to nije lako dokazat i obzirom da je riječ o sucu stvar će jako dugo trajati, a obzirom da je zakonodavac učinio propust i nije pri taksativnom navođenju razloga za izuzeće naveo pokretanje KP-a onda ćete morati:

-prvo čekat DORH da vidi ima li osnove za vođenje KP-a

-drugo hoće li DORH pokrenuti postupak, ili ukoliko se utvrdi da nema osnove, ostaviti vama prostor da na sebe preuzmete kazneni progon i o svom trošku

-tu nastupa DSV koji odlučuje o stegovnoj odgovornosti i pravu da se suca privede, zadrži u pritvoru i sl.

 

- sudac će potom ili prestati suditi u svim predmetima ili će nastaviti suditi u svim predmetima ako ga DSV na disciplinira, u slučaju kaznenog progona DSV je jedini nadležan za donošenje odluke.

 

P.S. Ja nisam "SVAKI" pravnik... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma, bez uvrede, "svaki pravnik" bilo je narodski!

Ali nitko, ama baš nitko od Vas ne odgovara na postavljeno pitanje. Ili neznate ili nećete odgovoriti.

Ako niste "svaki" pravnik onda znaći da ste pravnik!

Odgovorite na jednostavno pitanje: da li na prvoj raspravi pred sucem parničarem, mogu zatražiti izuzeće Predsjednika suda protiv kojeg sam pokrenuo kaznenu prijavu????

Može-ne može. Zašto da ili zašto ne!

Jednostavno. Trebam li još koji put objasniti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
Ma, bez uvrede, "svaki pravnik" bilo je narodski!

Ali nitko, ama baš nitko od Vas ne odgovara na postavljeno pitanje. Ili neznate ili nećete odgovoriti.

Ako niste "svaki" pravnik onda znaći da ste pravnik!

Odgovorite na jednostavno pitanje: da li na prvoj raspravi pred sucem parničarem, mogu zatražiti izuzeće Predsjednika suda protiv kojeg sam pokrenuo kaznenu prijavu????

Može-ne može. Zašto da ili zašto ne!

Jednostavno. Trebam li još koji put objasniti!

 

Ne zelim biti zlocesta, ali traziti i argumentirati mozete sto god hocete. To je vase pravo.

Druga stvar je da li ce se to i usvojiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete tražiti na prvoj raspravi ili kad god vam padne na pamet što god hoćete, pa i da Predsjednik Republike odstupi. Pitanje je da li ćete u tome biti uspješni ili ne, formalnim rječnikom da li će zahtjev biti naprosto odbačen ili će se o njemu odlučivati. Pri tome ipak treba voditi računa da za zloporabu svojih procesnih prava možete biti i kažnjeni.

 

S tog stajališta možete tražiti izuzeće samo onog suca koji neposredno odlučuje u postupku koji vodite. Sudac (ili vijeće, ako sudi vijeće) je u vođenju postupka potpuno neovisan, pa je neovisan i od predsjednika suda, podređen mu je samo u sudskupravnom smislu.

 

Dakle, ako predsjednik suda ne vodi postupak u kojem sudjelujete, nemate nikakvog temelja da tražite njegovo izuzeće. Ako ga vodi, onda možete tražiti njegovo izuzeće kao suca, a ne kao predsjednika suda.

 

Moje je osobno mišljenje da bi kaznena prijava koja je prihvaćena mogla biti "drugi razlog" koji dovodi u sumnju nepristranost suca, a za prijavu koju je DO odbilo sumnjam da bi mogla biti dobar razlog. U svakom slučaju, o utemeljenosti vašeg zahtjeva pozivanjem na "druge razloge" odlučit će nadležni predsjednik suda na temelju vaših argumenata po vlastitoj procjeni, samo postojanje kaznene prijave nije formalni razlog koji bi automatski doveo do izuzeća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija