Jump to content

Opća invalidnost za rad


tdjedovi

Preporučene objave

Poštovani,

radio sam u HV sve do veljače prošle godine kada su me umirovili zbog moje 80%-tne invalidnosti (anus praeter) i dobio sam rješenje od komisije za opću nesposobnost za rad.

Po struci sam trener odbojke, pa me zanima da li se mogu i dalje baviti treniranjem u školi odbojke, te da li za to mogu dobiti nekakvu naknadu, a da se to ne kosi sa zakonom.

Unaprijed Vam se zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Takvu vrstu posla sa općom nesposobnošću za rad ne bi smjeli raditi.

 

Smijete raditi nekakve poslove, ali na ugovor o djelu.

 

Ugovor o djelu i, posao trenera (a i sami znate koliko je to odgovoran posao) ...???

 

Ipak je to posao koji zahtjeva veliku odgovornost......

 

Takav posao se po mom mišljenju ne može raditi na ugovor o djelu.

 

Vaš poslodavac, a i vi možete snositi odgovornost i posljedice ukoliko napravite ugovor o djelu, a taj posao koji ste opisali ima obilježja ugovora o radu, a vi ne možete sklopiti (da tako napišem) ugovor o radu jer ste u mirovini zbog opće nesposobnosti (a posao koji mislite da smijete raditi ipak ima po mom mišljenju obilježja ugovora o radu).

 

Pazite što radite.

 

Može se dogoditi da i vaš poslodavac ne zna kakav ugovor treba sa vama "sklopiti" i najbolje je da se raspitate u HZMO kod pravnika, a koji će vam (100%) dati isti ovakav odgovor kao što sam i ja napisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija