Jump to content

kako do neisplaćenih plaća?


pedoca

Preporučene objave

znači, nisam dobila zadnje 4 plaće. još uvijek radim kod ovog poslodavca i to već 10 godina..

 

zanima me sljedeće, ukoliko dam otkaz, radi neisplacenih mi placa da li imam pravo na naknadu sa zavoda za zapošljavanje te imam li pravo na otpremninu?

 

da li mogu potraživati svoje plaće, tako da odem na poreznu upravu sa platnim listama? da li imam pravo na kamatu i da li imam pravo na isplatu neiskorištenog godišnjeg odmora, te ujedno da li zbog te dvije zadnje navedene stvari moram angažirati odvjetnika ili to isto rješava porezna?

 

ujedno me zanima da li radnici mogu pokrenuti stečajni postupak, te koja je procedura i koliko bi to radnike koštalo (firma je u blokadi jedno 20 dana)

 

unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u sličnoj situaciji sam

 

znam da se može podnijeti zahtjev za ovrhu za neisplaćene plaće, zahtjev se predaje sudu, a sud prosljeđuje fini. Fina direktno sjeda na račun firme, i čim sjednu neki novci najprije se podmiruje država, a zatim radnici.

 

Međutim koliko god sam proučavala nitko mi nije dao okvirno vrijeme koliko to može trajati, čisto onako iz prakse... Jedino sam na nekom forumu našla da je cura prije nekih 9 mjeseci podnesla zahtjev i da jos tvrtkin račun nije blokiran.

 

 

Za stečaj sam dobila ovaj link (i upravo proučavam): http://www.tszg.hr/cro/TSZG/Djelokrug-Suda/Stecaj/Vodic-kroz-stecajni-postupak

(trenutačno ne radi)

Ovdje isto ima neki vodič: vodič kroz stečajni postupak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

 

citajuci Vase retke, u potpunosti Vas razumijem jer sam i sam prosao pakao od poslodavca koji mi nije htio priznati nikakva prava, a placu nisam dobio vise od pola godine, te su mi bili iskljucili vodu i struju. Kako nisam pravnik, te su mi pravni problemi strani, trazio sam po internetu i nasao udrugu koja se bavi radnickim pravima i naplatom svih potrazivanja od poslodavca. Dosta mi je bilo vozanja od saltera do saltera, i razuvjeravanja od strane poslodavca da nisam u pravu. Ne znam kako drugima, ali sam svoje place naplatio preko njih u roku od 15 dana, te mi je bio isplacen godisnji i svi zaostaci sa prekovremenima koje sam bio prekrizio. Da ne reklamiram mogu Vam poslati kontakt na privatnu poruku pa se uvjerite sami, jer da sam odmah znao tu informaciju zlata bi vrjedila, posebice sacuvanih zivaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je firmi blokiran račun,stečaj je najbolje i najjednostavnije rješenje.Upravo prolazim kroz stečaj i dosta brzo ide,od rujna 2011 do travnja kada počinju sa isplatama.Uvjet je 60 dana blokade i da imaju imovinu,koja se može unovčiti.Ponekad je dostatno zaprijetiti stečajem da bi popustili.Ako nije blokiran račun,odvjetnik podnosi sudu zahtjev za ovrhu i novce skidaju izravno sa računa.Napominjem da prijedlog za pokretanje stečaja možeš podnijeti osobno,kao djelatnicu ili bivšu te ne košta ništa osim malo surfanja po netu da pronadješ šprancu prijedloga.Nije zahtjev,nego prijedlog za pokretanje stečaja,spremiš u kuvertu i pošalješ nadležnom Trgovačkom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako daš otkaz imaš pravo samo na neisplaćene plaće,naknadu sa burze možeš dobiti ali se posavjetuj na burzi,postoji obrazac koji popuniš da si dala otkaz zbog neisplaćenih plaća.U slučaju da daš otkaz,gubiš pravo na otpremninu,naknadu za godišnji i otkazni rok.Strpi se,uvjet za stečaj je nakon 60 dana.Ako te zanima stečaj,javi se u inbox,nisam pravnik ali dosta znam o tom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav!

Radim u privatnoj školi koja svojim djelatnicima nije isplatila zadnjih 5-7 plaća. Zanima me što mi djelatnici koji nismo u sindikatu možemo poduzeti? Na koji način bi mogli zaprijetiti poslodavcu koji stalno obećava isplatu u nekoj budućnosti a samo ulazi u sve veći dug?Napominjem da svi djelatnici uredno dolaze na posao kao da imaju redovnu plaću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

ako nije problem, molim javiti kontakt, živci su mi na nuli: branka131@gmail.com

hvala

 

Pozdrav,

 

citajuci Vase retke, u potpunosti Vas razumijem jer sam i sam prosao pakao od poslodavca koji mi nije htio priznati nikakva prava, a placu nisam dobio vise od pola godine, te su mi bili iskljucili vodu i struju. Kako nisam pravnik, te su mi pravni problemi strani, trazio sam po internetu i nasao udrugu koja se bavi radnickim pravima i naplatom svih potrazivanja od poslodavca. Dosta mi je bilo vozanja od saltera do saltera, i razuvjeravanja od strane poslodavca da nisam u pravu. Ne znam kako drugima, ali sam svoje place naplatio preko njih u roku od 15 dana, te mi je bio isplacen godisnji i svi zaostaci sa prekovremenima koje sam bio prekrizio. Da ne reklamiram mogu Vam poslati kontakt na privatnu poruku pa se uvjerite sami, jer da sam odmah znao tu informaciju zlata bi vrjedila, posebice sacuvanih zivaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija