Jump to content

pitanja o drugostupanjskoj komisiji hrvi


sanja777

Preporučene objave

sanja777 je napisao:

Molim vas hoćete li mi odgovoriti,šta se treba raditi kad ti prođe termin roka za privremen invalidnost, naime meni je došlo rješenje prošle godine do 31 o3 2012..privremeno, evo do danas nisam dobio obavjest i ne znam što mi je činiti dalje...nakon prelaska tog roka...

 

Neboj se , neće te zaboraviti . Doći će poziv , bez brige . I meni je isteklo 31.12.2011 , i tek su me u veljaći pozvali

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

sanja777 je napisao:

Molim vas hoćete li mi odgovoriti,šta se treba raditi kad ti prođe termin roka za privremen invalidnost, naime meni je došlo rješenje prošle godine do 31 o3 2012..privremeno, evo do danas nisam dobio obavjest i ne znam što mi je činiti dalje...nakon prelaska tog roka...

 

Neboj se , neće te zaboraviti . Doći će poziv , bez brige . I meni je isteklo 31.12.2011 , i tek su me u veljaći pozvali[/quote

 

Ne razumijem, kakv poziv , za što...zar ne bi trebalo dići neko rješenje a ne poziv, oprosti malo sam zbunjen... ne zamjeri..

Naime ovo je treći put da mi produžuju , privremeno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

Pa rekao si da imaš privremeno , a ne trajno .Znači ponovo te moraju zvati na komisiju . Ako si bio već tri puta , ne znam što te zbunjuje .

 

Na komisiji sam bio samo jednom, ali su mi produživali tri puta bez poziva , samo sam im dostavio lječničke dokumenta koje sam napravio za to vrijeme od godinu dana...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sanja777 je napisao:

pop84 je napisao:

Pa rekao si da imaš privremeno , a ne trajno .Znači ponovo te moraju zvati na komisiju . Ako si bio već tri puta , ne znam što te zbunjuje .

 

Na komisiji sam bio samo jednom, ali su mi produživali tri puta bez poziva , samo sam im dostavio lječničke dokumenta koje sam napravio za to vrijeme od godinu dana...

 

Onda ne znam , i ja sam bio tri puta , ali svaki puta sam dobio poziv da se javim liječničkom povjerenstvu . Uvjek sam išao Park stara trešnjevka 4

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

sanja777 je napisao:

pop84 je napisao:

Pa rekao si da imaš privremeno , a ne trajno .Znači ponovo te moraju zvati na komisiju . Ako si bio već tri puta , ne znam što te zbunjuje .

 

Na komisiji sam bio samo jednom, ali su mi produživali tri puta bez poziva , samo sam im dostavio lječničke dokumenta koje sam napravio za to vrijeme od godinu dana...

 

Onda ne znam , i ja sam bio tri puta , ali svaki puta sam dobio poziv da se javim liječničkom povjerenstvu . Uvjek sam išao Park stara trešnjevka 4

Hvala prijatelju na strpljenju , ja sam iz Metkovića, a na lječničkoj komisiji bio sam samo jednom i to u Split.a dokumentaciju dostavljam drž. upravi u Metkoviću..

Zanima me.. nakon koliko puta privremenog statusa ti daju za trajno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sanja777 je napisao:

pop84 je napisao:

sanja777 je napisao:

pop84 je napisao:

Pa rekao si da imaš privremeno , a ne trajno .Znači ponovo te moraju zvati na komisiju . Ako si bio već tri puta , ne znam što te zbunjuje .

 

Na komisiji sam bio samo jednom, ali su mi produživali tri puta bez poziva , samo sam im dostavio lječničke dokumenta koje sam napravio za to vrijeme od godinu dana...

 

Onda ne znam , i ja sam bio tri puta , ali svaki puta sam dobio poziv da se javim liječničkom povjerenstvu . Uvjek sam išao Park stara trešnjevka 4

Hvala prijatelju na strpljenju , ja sam iz Metkovića, a na lječničkoj komisiji bio sam samo jednom i to u Split.a dokumentaciju dostavljam drž. upravi u Metkoviću..

Zanima me.. nakon koliko puta privremenog statusa ti daju za trajno...

 

Poštovani,

 

Ja sam dobio trajni status nakon trećeg izlaska na komisiju, a ukupno nakon osam godina od prvog izlaska.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ovako sam ti ja prošao, 95 prvi nalazi, pozivali me na I stepenu 4 puta pa tek onda dobio trajno , to je bilo 2007 g.

II- stepena mi skinula na 30 % trajno, radio do danas, nisam iskoristio odlazak kad sam mogao do 2008 g. Poslije toga nisu više puštali u penziju nikog bez statusa HRVI a tako je i sada samo što ti sad odrede opče po postotku HRVI kojeg imaš za stalno ,a ostalo ti daju profesionalnu invalidnost. tako da mi je invalidska duplo manja od starosne. Ako i dobiješ veči postotak na invalidskoj , revizija ti to skine. Ne znam kako se uopće boriti s njima. Mirovinsko nema kn. pa su postavili gore nekog da to reže, oni su liječnici vještaci pa kako bi se mi mogli boriti protiv njihovog mišljenja. ako neko zna kako neka javi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaboravio sam reči da mi ljudi u uniformi idemo po posebnim propisima u penzije a nama se ne zaračunava na starosnu penziju onih 30% za učešće u ratu od 91 do 95 a ne vrijedi ništa ni HRVI status ako nemaš preko 50% Što se mene tiče mislim da ču uzet sada starosnu pa vidjet ako bi mibila jača invalidska tjerat je pa što bude. Ako bi sad uzeo invalidsku sa manjim postotkom od 50% vezano za rat bila bi mi manja penzija a ne bi imao pravo tražit više starosnu. Katastrofa.

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaboravio sam reči da mi ljudi u uniformi idemo po posebnim propisima u penzije a nama se ne zaračunava na starosnu penziju onih 30% za učešće u ratu od 91 do 95 a ne vrijedi ništa ni HRVI status ako nemaš preko 50% Što se mene tiče mislim da ču uzet sada starosnu pa vidjet ako bi mibila jača invalidska tjerat je pa što bude. Ako bi sad uzeo invalidsku sa manjim postotkom od 50% vezano za rat bila bi mi manja penzija a ne bi imao pravo tražit više starosnu. Katastrofa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zmodri11 je napisao:

a tako je i sada samo što ti sad odrede opče po postotku HRVI kojeg imaš za stalno ,a ostalo ti daju profesionalnu invalidnost.

 

Ne bi rekao da je tako, meni su na komisiji u hzmo-u na obnovi postupka promjenili iz profesionalne 30% rat- 70 % ostalo u opću 50%-50% i to sa 20 % HRVI - privremeno , bilo je to početkom 2011 godine.

 

Tako da sve zavisi od slučaja do slučaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

to je dobar omjer,poznato mi je da su poneki dobili takav postotak ali osobno ne poznajem nikog u zadnje tri godine da je otišao u mirovinu sa takvim omjerom rat-mir.Ne kažem da se ne treba borit i odustat.Ni sam ne znam koji če mi omjer dati, ali ne nadam se ničemu dobrom.Radi toga sam zatražio starosnu mirovinu a za ovu čemo vidjet.

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sanja777 je napisao:

Hvala vam na odgovorima, zanima me da li postoji mogućnost da zovnem pravnu službu u ZG,pa da pitam o svom statusu, pošto je prošao rok o kojem su me trebali obavjstiti.Da li mi netko može dati broj, jer je ovo prvi put da je prošao rok , nakon kojeg bi trebao znati što dalje...

mislim da bi vi sami trebali po isteku privremene HRVI predati novu liječničku dokumentaciju u područni ured, i čekati poziv za PLP, a i ako to ne uradite oni bi vam trebali poslati poziv da to učinite, i morat će te osobno doći, izaći na PLP, barem je tako kod nas u slavoniji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija