Jump to content

Kupnja zemljista u suvlasnistvu 1/2


celo

Preporučene objave

Pozdrav!

Imam priliku povoljno kupiti zemljiste koje je u suvlasnistvu dva brata 1/2. Kupio bi pola,tj. dio jednog od brace.

 

Fora je u tome da je prema novom GUP-u na dijelu koji bi kupio ucrtano 50% gradjevinskog zemljista,stambena namjena,ostalo je oranica. U katastru je jos sve zavedeno kao oranica.

 

Sve je ok, slazu se obojica da mi se proda taj dio.

Pitanje je slijedece, kada ja to kupim, biti cu ustvari vlasnik 1/2 cijelog zemljista i tada se ustvari ne zna koji je tocno moj dio?

Da li se nekakvim ugovorom moze regulirati koji dio parcele mi pripada,bez parcijalizacije?

Recimo, da se u nekakav ugovor ubaci da je lijevi ili desni dio moj, ili da ja koristim zapadni dio..ili nekakvom punomoci? Samo primjer :-)

Cilj mi je da nakon kupnje mogu mirno graditi kucu, a do tada da sam miran, da mi netko drugi na tom dijelu ne izgradi nesto recimo.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio sam info da ce do promjene u katastru doci usporedno sa zahtjevom za gradevinsku dozvolu, do tada ostaje ovako i mjerodavan je GUP gdje je sve uredno ucrtano.

 

Mislio sam da slozimo nekakav ugovor u kojem bi bilo jasno koje polovice parcele sam vlasnik i ovjerimo kod biljeznika, valjda moze biti tako jednostavno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za gradnju na suvlasničkim dijelovima nekretnine potrebna je 100%-na suglasnost svih suvlasnika - u Vašem slučaju drugoga suvlasnika.

 

Ako ne možete dobiti suglasnot, onda trebate pokrenuti razvrgnuće suvlasništva, pa bi na taj način svatko dobio svoju polovicu i imao čistu situaciju 1/1 vlasništva.

 

Ne pitajte me za tehničke detalje oko razvrgnuća, ne znam kako to ide. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija