Jump to content

RTV preplata- radio i TV i radi uređaji odjavljeni


ogni

Preporučene objave

Postovane/i,

 

svaki valjani savjet na ovaj upit je i vise nego dobrodosao.

 

Naime, moja majka, koja prima mizernu mirovinu je odjavila radio i tv uredjaj putem javnog biljeznika i do sve to dostavila HRT-u. Nije placala tv pristojbu od tada. Ja radim u inozemstvu i dosao sam doma prije nekih mjesec dana, te sam kupio majci komplet sigurnosnih kamera i hard drive, jer joj netko ulazi u dvoriste kad je nema i nestaju nam stvari cak i iz same kuce. TV sam ja donio i stavio u dnevnu sobu kako bih mogao pregledati snimke sto je CCTV system tj. ove kamere snimile kad me nema kuci. Inkasator je danas dosao kod nas, majka ga je pustila u kucu smatrjci kako ne krsi nikakve propsie jer ne gledamo tv program, ali je "gospodin" iz HRT-a bio poprilicno neljubazan i nesto je zapisao govoreci kako on ne zna jel ja ipak gledam tv program. Ja sam mu objasnio da i pokazao zato je tv uredjaj u sobi, te je imao priliku vidjeti da su mi sigurnose kamere spojene s TV-om. Nemamo niti digitalnog prijamnika niti bilo kakve antene za digitalni signal (ima stara za analogni na krovu, ali nije spojena s tv uredjajom). Zanima me jel moram placati preplatau ako tv uopce ne sluzi za gledanje tv progarama i sto ce se iduce desiti nakon sto je HRT-ov kontrolor usao sam u kucu zapisao da je vidio TV?

 

Gledajuci komentare pojedinci kazu da su zaprimili nekakvu kaznu ili su je ih HRT tuzio? Moja majka jedva spaja kraj s krajem jer ima tisucu kuna mirovine i posljednje sto joj treba je dodatno izivljavanje htv-a...

 

Hvala na pomoci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ko posjeduje radio ili tv prijemnik u obvezi je plaćati rtv pristojbu i ako nesuša radit ili negleda program na tv.

niste obvezni pustiti inkasatora u kuću .

obzirom da je potpisana izjava kod javnog bilježnika tražite sudski nalog uza pregled kuće(zbog utvrđivanja posjedovanja rtv prijemnika).

 

ako imete starije rtv prijemnik (ili ih uzmite od susjeda,rodbine ,poznanika )predajte ih u e-otpad i tražite potvrdu.

potvrdu dostavite HRT-u (preporučeno sa povratnicom . povratnicu,potvrdu o preporučenoj pošiljci i kopiju potvrde treba čuvati)

zbog propasti stvari (potvrda e -otpada)niste dužni plaćati rtv pristojbu osim ako prijavite drugi prijemnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postavani/a,

 

Puno Vam hvala na savjetima!

 

Mozete li mi kazati molim Vas kome trebam obratiti kako bi zatrazio sudski nalog kako bi se utvrdilo da nemamo radio ili TV uredjaj i tko zapravo izvrsava taj pregled? Dosita ne znam kako to ide, nikada nismo imali posla s zakonima ili s HRT-om.

 

Jos jedanput hvala Vam na vremenu i pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija