Jump to content

Kolika je kazna...


anonimno

Preporučene objave

upala mi turisticka, gospodarska inspekcija i napravili neki zapisnik... (ne prijavljeni gosti) i sad nakon godina dana dolazimi tako glupo pismo:

 

poziv okrivljeniku na pripremno rociste??

 

pa covjek bi se prepao?

 

u daljnjem tekstu samo jedna recenica, ako se ne javite u zavor..u kratkim crtama...

 

 

mislim stvarno...

 

 

ok, sada, recite mi kao da se branim od ovog cuda..sto meni ide u prilog sto njima..kolika je kazna?

 

 

i po cemu se racuna?

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ročištu se svakako pojavite, nije šala. Kopiju zapisnika imate (pronađite gdje Vam je), u njemu Vam piše koje odredbe i kojeg zakona ste prekršili, odnosno, što su inspekcije ustanovile.

 

Pitanje je da li ste nešto dodatno izjavili u zapisnik, ako jeste, što (naime, ako su neprijavljeni gosti Vaša rodbina, ili što slično). Ako niste ništa izjavili posebno ili izjavili prigovor, tada Vas zovu na prekršajni sud zbog povreda ... e sad ... zakona koje imate navedene u zapisniku.

 

Sud će Vam u osnovi odrediti (najvjerojatnije) novčanu kaznu.

 

Niste naveli oznaku koja Vam piše na pozivu.

 

Da li imate (ostalu) potrebnu dokumentaciju za iznajmljivanje soba ?

 

Sve u svemu, dali ste premalo podataka za konkretniji odgovor !

 

Lijepi pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam zapisnik. Oni su bili, i to je sve.

 

tekst:

 

poziva se okrivljenki x.y. iz .., da pristupi ovom preksajno sudu na dan .., zbog saslusanja , radi djela prekrsaja iz odrebe cl. 106. st.t1. Zakona o strancima,

 

a po zahtjevu PP ...

 

Okrivlejnik je duzan osobno pristupiti na pripremno rociste radi saslusanja, te ce .... prisilno..itd

 

da to nije nesto drugo?

 

hvala.

GaiusI je napisao:

Na ročištu se svakako pojavite, nije šala. Kopiju zapisnika imate (pronađite gdje Vam je), u njemu Vam piše koje odredbe i kojeg zakona ste prekršili, odnosno, što su inspekcije ustanovile.

 

Pitanje je da li ste nešto dodatno izjavili u zapisnik, ako jeste, što (naime, ako su neprijavljeni gosti Vaša rodbina, ili što slično). Ako niste ništa izjavili posebno ili izjavili prigovor, tada Vas zovu na prekršajni sud zbog povreda ... e sad ... zakona koje imate navedene u zapisniku.

 

Sud će Vam u osnovi odrediti (najvjerojatnije) novčanu kaznu.

 

Niste naveli oznaku koja Vam piše na pozivu.

 

Da li imate (ostalu) potrebnu dokumentaciju za iznajmljivanje soba ?

 

Sve u svemu, dali ste premalo podataka za konkretniji odgovor !

 

Lijepi pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zna li tko kakav br telefona gdje bi ja mogao izravno zapitati za ovaj slucaj?

 

ma kakav telefon, ides pred sud, tamo ce ti sve biti detaljno objasnjeno.

 

primio si strance, a nisi prijavio njihov dolazak u roku 12 sati, to je ono sto si napravio i za sto te se tereti.

 

to je u ovom postupku, hoce li biti jos kojega ovisi o tome jesu li ti i kakve jos povrede zakona ili obicaja poslovanja pronasli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija