Jump to content

Dsi 19.5.


Dinna99

Preporučene objave

Polažem opću upravu, eu učim po pitanjima iz ministarstva uprave za sss.

A ostalo po skripti i pitanjima.

 

Ti?

 

I ja isto učim eu po tim pitanjima, nadam se da će to biti dovoljno. Ostalo sam učila po zakonima, a sada prolazim pitanja s ministarstva i s foruma. Jedino sam sustav državne uprave učila samo po pitanjima s ministarstva za vss.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tinsan i ja se iskreno nadam da će eu biti dovoljno toga se najviše bojim...

Odakle si? ja isto sad ponavljam prema pitanjima

pozz

 

er10

ma budeš sve naučila, ja sam SSS

učim več 3 mj.

Al ja sam po skripti a tamo ima puno skoro ko po zakonima,

al po pitanjima s ministarstva uprave ćeš prije naučit.

Vjerujem da je to dovoljno...ovisi na kakve ispitivače naletimo

Samo se nadam da će sve biti u redu i da što prije prooođe...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja se najviše bojim same europske unije, koliko sam skužila po forumu dosta se pada iz tog predmeta. ja sam počela učiti početkom godine i to po zakonima,jer sam trebala izaći na ispit u travnju, ali se odužilo s prijavom, tako da sad u zadnje vrijeme samo ponavljam po pitanjima. mislim da su dovoljna 2-3 mjeseca za učenje, ovisno koliko si upoznat s tematikom. meni su recimo zup i zus bili potpuna nepoznanica. inače sam iz zagreba. e da, i dali tko zna definicju uredbe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz!

 

Ja idem ponavljati 19.5. zup i zus i strucni dio umeni!

 

Mogu reće samo da je zup i zus težak ostalo sve full lagano! Nemojte se brinuti i zamarati.

Ako imate sreće proći ćete lagano ko neki iz moje grupe a ako ne onda će vas zajebavati sa pitanjima. Tako da ako vas pogode pitanja koje znate super jer ih je stvarno previše a ako ne onda nemate sreće!

 

Ja sam pao zup i zus znao sam 1 od 3 pitanja od dečka do mene desno sam znao sva a lijevo od drugog ni jedno tako da ...

 

EU je lagano ali ovisno kojeg ispitivača dobijete. Ja sam imao stvarno full lagana pitanja ali sam se također to najviše učio a kad sam došao u sobu i počela ispitivati pitao sam se koja sam budala kaj sam učio neke tamo definicije i podatke skroz nebitne. Samo osnovno pita EU ( parlament, pariški ugovori i svi ostali, pristup hr EU, i koja su nam poglavlja ostala otvorena još do iduće godine di nas provjeravaju)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz posebnog polažem šugavo komunalno gosp. nisam to nikad radio al su me prijavili rekli su da je lagano vidjet ćemo sad. pitala me pitanja koje još danas nisam našao u odlukama i zakonima. Tko je oslobođen plaćanja komun. doprinosa, znal sam 1,5 pitanje od 4 a nisam fakat ništa učil to jer to nisam radil pošto sam završil građevinu a mentor mi je seljo koji nije imal vremena da mi pripremi papire i sve za dsi pa su me prijavili za to jer su to već imali u gradu.

 

ustav- trodioba vlasti, tko donosi a tko proglašava zakone, znamenja rh, suverenitet rh,

 

sustav - tko obavlja poslove drž. uprave, nešto za predstojnike ne sjećam se više :) državne upravne organizacije

 

uredsko-full lagano , štambilj pečat žig, zaglavlje,natpisna ploča što sadrži i gdje se nalazi, tko izrađuje pečate, klasifikacijske oznake i uruđbeni brojevi

 

EU- sam već napisao, države osnivačice, ugovori sve znati (mastricht,lisabonski...) pariški, rimski, proširenja, tijek pregovora RH u eu,

 

Službenički- to se ne sjećam da me gospođa uopće nešto pitala :) sve postavlja sam i odgovara.. uglavno oko načela ponašanja, prijam u drž. službu, lake i teške povrede uglavnom dosta je bitno znati koliko dana se za šta dobije.. 15 ili 30 nema drugih rokova.

 

Zup i zus- kaj je najgore nisam ni jedno pitanje zapamtil :( uglavnom bio je podnesak čini mi se kako izgleda, koja su javnopravna tijela, žalba, oko sudova prvostupanjski i drugostupanjski to je imal frend do mene on je imal uglavnom sva pitanja lagana tak da ulazi ak vas je 3 prvi :) On je uvijek sve lagano imal... , to je bilo za žalbe oko sudova kad ide a kad ne može na koji sud. Dosta je lik ispitival iz prakse nisu bila konkretna pitanja pa mi je sad teško izvlačiti ono kaj je bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

VSS sam polagao! bio sam 21.4. maximalno smije proći mjesec dana. Ja sam imao podnesak samo to sam znao ostalo kaj nisam ne sjećam se. ostalo ovo je imal kolega do mene...

 

zup je fakat sjebani jer se mora štrebati bar ja.. jer mi to ništ nije poznato. Ostalo sve ima barem neke logike a EU mi sjedi jer sam radio na projektima pa znam dosta i lagano je za naučiti! I sustav me malo mučio ali su pomogli dosta ostalo sve bez pomoći!

 

Ni ispitivač na zupu nije bio loš ali sam zablokirao malo a znao sam dosta i neka pitanja kaj me pitao sam zaboravio :)

 

Sretno svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovorima..mene isto muči posebni dio nisam na nikog naletio ko polaže promet-cestovni smjer, tako da nit neznam kako izgleda ispit ni pismeni ni usmeni...a tako ljudi pišu ostalo je sve lako više-manje dok zup i eu znaju rušit!! sretno svima 19.5. nadam se da će te položiti pa podijeliti korisne savjete!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzmi si zakone to će ti biti na pismenom. Možeš imati sve materijale šta god imaš o tome kaj si prijavio na pismenom. Na usmenom ne bi trebao imati problema jer je malo ispitivača iz tog smjera pa će te pustiti. Ja sam jbg baš naletio na ženu iz ministarstva za kom. gospodarstvo i većina nas je pala dok su ostali svi prošli koji nisu bilo komunalci :)

 

Eu kak imaš sreće sa ispitivačem. Jedan je zajebani a ostali su svi lagani al to će ti odmah reći kad te prozovu u grupu :) Tada ćeš znati koga imaš za ispitivanje. Ako dobiješ iz Zupa i Zusa crvenokosu na**** si ko žuti :) Tam fakat većina pada.... ostalo sve lagano i bez stresa ali moraš stvarno znati jer ako ne znaš nećes proći ni službeničke kaj su fakat lagani makar ovaj kaj je bio sa mnom nije znao ništa ja sam mu sve šaptao...

 

Ja sam učio cca mjesec dana i zup sam zablokirao a posebni dio nisam imao pojma jer to nisam učio!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok dinna!

ne baš kolko ja znam! iz moje grupe nitko nije pao 3 predmeta ali je bilo onih koji su prošli put pali pa su sad ponavljali sve njih par. Ali ako nisi ništa učio padaš garant...

samo opušteno i to je to! mene je to koštalo pada zup-a i zus-a, a učio sam dosta.

 

Ostala su ti brodogradilišta, korupcija i pravosuđe i temeljna prava ako se ne varam! Tu nas provjeravaju još uvijek i to je dosta često pitanje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja mislim da se može pasti posebni dio i ići na opći, tako su meni rekli isto na poslu ako padneš posebni onda neideš na opći ali mislim da to nije istina, jer kolegica koja je bila prošli put mi jer rekla da je jedan dečko pao posebni i svejedno išao dalje na opći..ali bilo bi dobro da F1Co potvrdi za svaki slučaj!!! :D

 

A ZUP iZUS se računa ko 1 predmet!!!

 

Ja mislim da niko ne pada više od tri ako se malo potrudi...bar se nadam!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dina ja mislim da je svima tako!!! Ali kad budeš bila "face to face" će da se posloži ;) ...jeeee sad kad vidim da si učila 4mj..a ja samo 3ipo tjedna...mislim ja tek izlazim 2.6. ali učim samo po pitanjima koja nadopunjavam jer sam VSS..nadam se da će to bit dovoljno!!!Ljudi napišite kakva su iskustva pliiz...sretno svima još jednom!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hei ljudi,

položila sam! :)

Neprocjenjiv osjećaj...

 

Naša skupina imala je dobre ispitivače, svi smo se najviše bojali ZUP,ZUS.

Ako znaš nije ništa strašno. Konkretni odgovori i to je to. Ništa previše okolišat.

Ženska iz ustav, sustav - super, pomaže isto tako i iz službeničkih odnosa i lokalne dosta ona govori, al postavlja više od 3 pitanja i ako neznaš onda neš muljaš slično tome i to je to.

 

Eu - toga sam se najviše bojala al naš tip je bil zakon, ja sam još prva odgovarala i postavi 3 pitanja i to je to. A za ostale neznam mislim da je onima koji su kasnije išli malo teža pitanja bila.

ZUP,ZUS, Uredsko tip stariji, pitanja ko na forumu i to je to ak znaš prođeš ak ne padaš.

 

E ovak evo pitanja koja sam ja imala i koja sam zapamtila od ostalih koji su samnom odgovarali.

 

USTAV, SUSTAV:

 

- suverenitet

- ovlasti sabora

- 2/3 većina

- kada se zastupnicima može produžiti mandat

- tko ima pravo predlagati zakone

- sastav vlade

- tko proglašava zakone

- tko obavlja poslove državne uprave

- poslovi državne uprave

- što znači neposredna provedba zakona i drugih propisa

- koji su to drugi upravni i stručni poslovi ( stručne podloge, praćenje stanja...)

- upravne org. u sastavu ministarstva

- naknada štete

 

ZUP, ZUS, UREDSKO

 

- dokument

- pismeno

- akt

- što je žalba

- osobna dostava (treća reći da je vezana uz rok)

- knjiga pismohrane

- sastavni dijelovi neupravnog akta (samo nabrojiti)

- kako se biljezi poništavaju

- državni pečat

- natpisna ploča

- opunomoćenik

- strane u upravnom sporu

- tko je svjedok

- što se donosi u upravnom sporu (presude, rješenja)

 

EU

- koliko ima država članica i nabroji barem 10

- institucije eu, nabroji

- europska komisija

- PHARE,ISPA,SAPARD (jedna reč. o svakoj)

- kada će Hrvatska postati punopravna članica

 

LOKALNA I SLUŽBENIČKI

 

- djelokrug poslova velikih gradova i gradova sjedišta županije

- mjesni odbor

- prestanak mandata izvršnog tijela po sili zakona - razlozi

- predstavničko tijelo - izbori

- načela ponašanja

- kolektivni ugovor

- probni rad

- odbor za državnu službu

- povrede službene dužnosti i tko o njima odlučuje

 

Mislim da bi to bilo to. Sad neznam kako je bilo onoma iz druge dvije grupe jer smo bili podijeljeni u 3 grupe. Mi smo dobili muškog voditelja super lik. I išli smo na kat, a dvije grupe su još dole bile.

 

Evo ja sam več u 12h bila gotova i išla doma. Moja preporuka idite odmah prvi odgovarat svaki predmet.

 

Sretno svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam vidio da ima vec dvije stranice :) Dinna da položio sam ovaj put je bilo lagano, mislim naučio sam pa je zato bilo lagano.

 

Maja - http://www.uprava.hr/default.aspx?id=12208 tu ti je vise manje sve za dsi kaj se moraš naučiti. Ja imam neke skripte ali su na papiru kaj sam dobio na kompu nemam ništa!

 

vlo - pismeni sam imao zakone to si sve uzmi kaj god imaš i nije problem ne sječam se sve, bilo je nešto oko žalbi na komunalne doprinose, tko je oslobođen plaćanja komunalnih doprinosa, svatko ima drugačije :) neki su morali raditi neki izračun, nabrojati komunalne poslove, iz čega se kaj financira... ono osnovno po meni.

-usmeni- vrste kom djelatnosti, tko plaća kom. doprinose a ko komunalnu naknadu, prema kojem zakonu se određuje ovrha za kom. doprinose, tko može obavljati kom. djelatnosti, tko odlučuje o cijenama za kom. djelatnosti... to sam ja imao za ostale ne znam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maky2609, nisam bila na seminarima, pa prošlo je u mojem slučaju negdje oko mjesec i 10 dana od moje prijave do njihovog odgovora, al sve ovisi kad ti ugovor ističe. računaj mjesec dana il prije za odg. i onda tak za 2 tj ili 3 ispit.

 

er10 neznam za prolaznost, ak znaš nečeš past, osim ak naletiš na pitanja koja stvarno neznaš uopće. Ak učiš nema straha. Pa ima razlika između stručnih sprema, al opet ovisi kak na koje ispitivače naletiš.

 

golubica07 - tako je i meni, tjedan dana prije ispita sam mislila da fakat niš neznam a učila sam, al dok dođeš tam budeš se sve sjetila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A učim da..ko lud!! A vidim da su pitanja standardna, ja se nadam da nije problem ako neznaš koje pitanje osim ako nije baš osnovno!!! e samo još nešto.... ima vremena za pogledat u skriptu prije usmenih?? Tipa dali znaš šta ideš odgovarat pa samo baciš oko da se podsjetiš ili neznaš koje područje te čeka i tako to...sorry na gnjavaži!! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e za posebni dio iz čeg ste učili ste imali neke skripte ili ste se ravnali po onim zakonima koji su vam određeni?? Ja imam posebni dio promet i nisam naletio na nikog ko je to polagao a kači me 3 zakona i 2 pravilnika..neznam uopće na šta da se baziram..jer u opisu posla mi piše sve živo!! ako je imao neko takvih problema nek podijeli savijet..pliiz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija