Jump to content

ovrha porezne na nekretnini


marijazorko

Preporučene objave

Dobar dan,

 

Molim pomoć tj.odgovor na slijedeće :

Imam neplačeni porez za kupljenu kucu (cca 30.000 kn) ali ugovor nikada nije predan u zemljišne knjige tako da sa te strane nisam vlasnica..

Uz to, ugovor je "neispravan" za upis vlasništva u z.k. (potreban je dodatan aneks..) koji nije rađen niti bude.. dakle osobno me ne zanima upis mog ugovora (tj.mog vlasništva za tu kuću) u z.k (da sada ne objašnjavam razloge..)

Mene sada samo zanima može li porezna nekako pokrenuti proces ovrhe (prvo "prisilno" upis mog vlasništva pomoću tog neispravnog ugovora..)na spomenutoj nekretnini s obzirom na sve okolnosti..??

 

p.s - vazno

naknadno je rađen drugi ugovor na jednu drugu osobu (za istu nekretninu)

koji se također još nije upisao u z.k. - odbijen je i mora raditi aneks pa ce se taj vlasnik uknjiziti u z.k. kada napravi/izmjeni u aneksu potrebno - (neispravno je upisano u ovom ugovoru neki tehnički podaci oko čhv i sl....)Taj vlasnik je platio porez na tu nekretninu i on će se upisati na što ja osobno nemam prigovor...

 

Isprićavam se ako sam u nekom "terminu" pogriješila , nadam se da je razumljivo što pitam..

 

Unaprijed hvala

Marija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

porez na promet nekretnina plaća se po zaključenju kupoprodajnog ugovora kojeg ste dužni poreznoj dostaviti u roku od 30 dana .

ako je ugovor ovjeren kod javnog bilježnika bit će dostavljen poreznoj upravi.

ako nije upisano vlasništvo na kupljenoj nekretnini (nekretnina nije promjenila vlasnika )

napravite raskid kupoprodajnog ugovora .

 

pregledaj praksu Upravnog suda RH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

porez na promet nekretnina plaća se po zaključenju kupoprodajnog ugovora kojeg ste dužni poreznoj dostaviti u roku od 30 dana .

ako je ugovor ovjeren kod javnog bilježnika bit će dostavljen poreznoj upravi.

ako nije upisano vlasništvo na kupljenoj nekretnini (nekretnina nije promjenila vlasnika )

napravite raskid kupoprodajnog ugovora .

 

pregledaj praksu Upravnog suda RH

 

Hvala na odgovoru, izgleda da ce najjeftinije biti raskinuti kupopr.ugovor.,

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija