Jump to content

Oduzimanje vozacke i...


tixxyy

Preporučene objave

Dakle, nakon sudske rasprave, nakon nekoga vremena dobio sam rjesenje s kaznom koju sam odmah platio i izrecena mi je zastitna mjera upravljanja vozilom od 3 mjeseca.

 

Opet nakon nekoliko mjeseci dobio sam obavijest kako ''od dana primitka ove obavijesti pocinje teci zabrana upravljanja vozilom u roku od 3 mjeseca''.

 

Sve jasno.

 

Medjutim, upravo sam na kraju ta 3 mjeseca i zanima me jedno - nakon prekrsaja bila mi je privremeno oduzeta vozacka na 8 dana.

Da li sada ne smijem voziti 3 mjeseca ili 3 mjeseca minus 8 dana?

Odn. da li se od ta 3 mjeseca oduzima 8 dana (pa kazna traje osam dana manje) ili ne?

 

Hvala vam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po sudskoj presudi počevši od datuma primitka obavjesti od policije.

 

Ako vam je vozačka dozvola bila oduzeta mjerom opreza na 8 dana sud je morao biti obaviješten o tome i voditi računa o trajanju mjere opreza.

 

Postoje presude da se zaštitna mjera izriče u trajanju od 3 mjeseca i 8 dana, pa umanje za mjeru opreza od 8 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U samoj presudi pise: ''Temeljem u izreci citiranih propisa... primjenjena zastitna mjera zabrane upravljanja osobnim vozilom B kategorije u trajanju od 3 (tri) mjeseca.''

 

I to je sve sto se tice presude.

 

A u onoj naknadnoj obavijesti o izvrsenju zast. mjere stoji:

''Presudom... izrecena vam je zastitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od 3 (tri) mjeseca, a koja pocinje teci od dana primitka ove obavijesti.

Primjenjena mjera opreza privremenog oduzimanja vozacke dozvole u trajanju od 8 dana, uracunava se u vrijeme trajanja zabrane''.

 

Tako da ne kuzim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija