Jump to content

centar


mama1983

Preporučene objave

Kome prijavit Majuko koja nebrine oko dijeteta, ne pita za njega, ne plača za uzdražavanje i slicno.

Ako drugi roditelj ne pita za dijete i ne želi sudjelovat u svemu tome vezano za dijte , čemu povlačenje po sudu i slicno, budite sretni da imate mir, da vas ne uznemirava i slicno.

moja bivsa za dijete nije platila ni lipe na ime alimentacije več 2 godine, i ja je za to ne tertim, jer mnei je bilo najbitnije da dobije dijete, a ona nek radi sta hoče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kome prijavit Majuko koja nebrine oko dijeteta, ne pita za njega, ne plača za uzdražavanje i slicno.

Ako drugi roditelj ne pita za dijete i ne želi sudjelovat u svemu tome vezano za dijte , čemu povlačenje po sudu i slicno, budite sretni da imate mir, da vas ne uznemirava i slicno.

moja bivsa za dijete nije platila ni lipe na ime alimentacije več 2 godine, i ja je za to ne tertim, jer mnei je bilo najbitnije da dobije dijete, a ona nek radi sta hoče.

 

Slažem se, silom se Bog ne moli!!!

I, meni je bilo najbitnije da je dijete kod mene a dali će "tatica" plaćati, meni je manje bitno...ma da nemam ni za kruha...ja ga ne bi pitala!!!

Ako on/ona sam/a ne osjeća moralnu/emocionalnu obavezu onda ga je.......! Takvi likovi nisu roditelji i svakako nam je bolje bez njih!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se, silom se Bog ne moli!!!

I, meni je bilo najbitnije da je dijete kod mene a dali će "tatica" plaćati, meni je manje bitno...ma da nemam ni za kruha...ja ga ne bi pitala!!!

Ako on/ona sam/a ne osjeća moralnu/emocionalnu obavezu onda ga je.......! Takvi likovi nisu roditelji i svakako nam je bolje bez njih!

Sve sto je dijetetu potrebno pobrinem se da ima, ono najbitnije ima moju neizmjernu ljubav i pažnju, za nega sam se na sudu borio da bi se brinuo za njega a ne dabi dobivo alimentaciju od bivse supruge, sretan sam sto je samnom .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

centru sam se očitovala pismenim putem 3 puta jer nisam mogla doć do centra jer sam nezaposlena one su meni poslale telegram da dođem na razgovor i ocu djeteta ja sam se njima pismeno očitovala i bile su kod mene doma i napravile zapisnik.sad mi prijete da če me prijavit na državno odvjetništvo.što da radim?otac djeteta uopće ne skrbi oko djeteta i ništa nesudjeluje oko djeteta,već po zakonu samo plača i viđa djete,otac svako toliko mene prijavljuje lažno, djete nije ugroženo,centar sa svime upoznat i ništa ne poduzimaju prema njemu,već meni prijete i vrše pritisak na mene.di je tu pravda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ps. ništa ne sudjeluje a uzdržava i redovito se druži s djettom nije ništa, već ipak nešto.

u podpunosti se slažem sa vama, ništa ne sudjeluje znači kad uopče ne mari zadijetetom, nit odrzava kontakte sa dijetetom nit plača za uzdržavanje, uprincipu on zankonski ispunjava sve sto mu je određeno prema suckom riješenju.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko se nema prava u ime malodobnog djeteta odreći njegovih legitimnih prava kao što je npr. uzdržavanje. Jer uzdržavanje ne pripada roditelju nego djetetu!
U podpunosti se slažem, no što učinit ako drugi roditelj otac/majka sa kim dijete ne živi ne želi plačat alimentaciju, kju je sud odredio?

Šta učinit, tužit pa se povlačit po sudu, vijerujem d večina ovdije roditelja je bilo bezbroj puta na sudu, i sma sam bio 13 puta, a u centru da i nepričam, sad napokon malo mira.

istina je da je to legetimno pravo dijeteta ali sto poduzet protiv roditelja koji ne želi da ispunjava svoju duznost svojovoljno???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Newbie je napisala što poduzeti.

 

"vijerujem d večina ovdije roditelja je bilo bezbroj puta na sudu, i sma sam bio 13 puta, a u centru da i nepričam, sad napokon malo mira."

 

Opet postavljam pitanje da li vam je interes djeteta na prvom mjestu?

 

Ako je onda ćete još 100 puta otići na sud, ne samo kako bi sada djetetu osigurali njegovo pravo na uzdržavanje, nego da, nedaj Bože, vaše dijete jednog dana ne mora prolaziti kroz ovo što vi prolazite danas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam u Centru i pokrenuo sam za privremeno uzdrzavanje, morao sam brdo papirologije donjet, potom su oni trazili očitovanje majke, na što je ona rekla da ona nema odkud plačat alimentaciju jer je nezapolslena, nakrju mi je centra odobrio privremeno uzdržavnj pola iznosa od alimetacije, alimentacija je 902kn a centra mi plača 450kn, neovisno o tom što majka ne plača od donošenje presude što je več prošlo 2 godine, centar mi je poceo isplačivat od dana kad sam ja predao zahtijev.

Majka je prošle godine otvorila neki poljoprivredni obrt, tako je bar sad nedavno navela na sudu, i rekla je da ima mijesečan primanja oko 4000kn. Obratio sam se centru da vidim što se može poduzet sad jer majka ostvaruje primanja od tok poljoprivrednog obrta, na što su mi odgovorili da oni neznaju ništa. I što sad??? prijavit je državnom odvjetništvu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opet postavljam pitanje da li vam je interes djeteta na prvom mjestu?

 

Ako je onda ćete još 100 puta otići na sud, ne samo kako bi sada djetetu osigurali njegovo pravo na uzdržavanje, nego da, nedaj Bože, vaše dijete jednog dana ne mora prolaziti kroz ovo što vi prolazite danas.

da interes mi je dijeteta, sve ove 3 godien što sam činio činio sam u interes dijeteta, nikad ni na trenutak nisma pomislio na sebe , on mi je na prvom mistu, ali bojoj sam se scenarija da majku tužim za neplačanje alimetacije i da ona završi u zatvoru jer nije recimo imal odakle da isplati neisplačenu alimentaciju, jeli to u interes dijeteta? da mu otac strpa majku iza resetaka? ako postoi bilo koja druga solucija da bi dijte dobilo ono što ga pripada rado ču to učinit, pa ako treba i još 200 puta na sud, i milion puta u centra.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija