Jump to content

Nasljednik naslijedio dug po tekućem računu ?


Draganec

Preporučene objave

Poštovani!

Svjesni smo Zakona o nasljeđivanju.... da nasljednik nasljeđuje i dužan je platiti dugove u vrijednosti itd..... prema bankama ili trečim osobama.

Međutim: Iznenadnom smrću oba roditelja u kraćem vremenskom periodu, obavljenom ostavinskom raspravom, naslijedila sam i zanemarivi dug u PBZ-u. (3.000,00 kn- tri tisuće kn)

Obzirom na određene poteškoće u pravovremenom izvršavanju obveza, banka me izvještava da mi je u mogućnosti ponuditi kredit za reprogram postojećih potraživanja.

Nezaposlena sam i nemam drugih primanja, ali oko 200 kn mjesečno bi se našlo za mjesečni anuitet do konačne otplate.

Banka pristaje na takav način otplate, ali i traži RJEŠENJE O NASLJEĐIVANJU kao i popis nasljeđenih nekretnina, koja će se upisati u ugovor i ovjeriti kod bilježnika kao i moj potpis o urednosti podmirenja mjesečnih anuiteta od 200kn do konačne otplate sa pripadajučom kamatom.

Nije mi jasno zašto moram dati popis nekretnina za tako mali iznos, dok su same nekretnine puno, puno vrednije i u prodaji su, ali obzirom na trenutnu situaciju prodaja ne ide baš glatko jer narod nema novaca.

Pitanje:

Da li mojim potpisom u banci i davanjem popisa nekretnina te ovjerom kod bilježnika, banka stupa u vlasništvo istih do konačne otplate ili je nešto drugo u pitanju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da ste napisali da ste nezaposleni i nemate nikakva primanja banka vam neće dati kredit bez nekakve garancije da ćete isti vratiti, a popis nasljeđene imovine traže kao uvjet za odobrenje kredita. Ukoliko ne budete vraćali kredit na vrijeme oni će vjerojatno da "sjednu" na dio nasljedstva odnosno imovine koju nasljeđujete jer na drugi način neće moći naplatiti kredit koji su vam odobrili.

 

Popis nekretnina bi već trebao biti upisan u rješenju o nasljeđivanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da ste napisali da ste nezaposleni i nemate nikakva primanja banka vam neće dati kredit bez nekakve garancije da ćete isti vratiti, a popis nasljeđene imovine traže kao uvjet za odobrenje kredita. Ukoliko ne budete vraćali kredit na vrijeme oni će vjerojatno da "sjednu" na dio nasljedstva odnosno imovine koju nasljeđujete jer na drugi način neće moći naplatiti kredit koji su vam odobrili.

 

Popis nekretnina bi već trebao biti upisan u rješenju o nasljeđivanju.

 

Poštovani Mrljavac!

Supruga je nezaposlena, ali zato ja primam mirovinu i spreman sam ovlastiti nadležni HZMO uz ovjeru da mi skidaju mjesečno 200 kn do namirenja u korist supruge, odnosno tekućeg računa koji je sporan i to je to po mom.

Što se tiče popisa nekretnina... da upisane su u rješenju o nasljeđivanju, zatim grobno mjesto, zatim svi računi.... knjižice štedne, tekući na koji su primali mirovine itd... i sve to štima, ali ne drži vodu da dajemo nekretninu u zalog za 3.000,00 kn.

Ako ne mogu ja otplačivati, neka utuže, a mi će mo možda u međuvremenu prodati koju nekretninu i sve 5. Bude više sa tužbom znam, ali banke su banke.

 

Zašto ne procjene kompletnu nekretninu, ta na istu isplate nenamjenski recimo kredit u nekom omjeru...., ali za gore navedeni iznos ne.

Hvala na odgovoru Mrljavac.

Nije to tako strašan iznos, ali banka se želi osigurati.

Molim još ostale koji pročitaju navedenu temu, da li su možda prošli sličnu " gabulu"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u pitanju je to da priznaš dug.

ako neko prizna dug taj isti dug mora i vratiti .

trebao si banku uputiti da u sudskom postupku traži naplatu duga .

možda je nastupila zastara potraživanja duga pa banke rade u rukavicama i izlaze u susret da bi priznao dug čime se prekida zastara.

kad si priznao dug več drugačije postupaju (traže osiguranje povrata duga ,popis nekretnina).

da si banku uputio da u sudskom postupku traže isplatu ostaviteljevog duga vjerujem da bi i odustali od potraživanja duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija