Jump to content

Upis u katastar i vlasnički list nakon 12 god.


hordubal

Preporučene objave

Tek sam nedavno saznao da mi otac nakon sklapanja kupoprodajnog ugovora ništa drugo nije učinio, naime stan nije upisan niti u katastar, niti je zgrada etažirana niti je upisan u zemljišne knjige kao vlasnik (!!), srećom ostali stanari žele da skupa riješimo etažiranje stana

 

kako nemam nikavog iskustva s grutovnicom niti katastrom imam malo problema s pretragom svih potrebnih dokumenata za upis stana na oca, jel netko možda ima iskustva sa svi mtim da me malo uputi?

 

Unaprijed Vam zahvaljujem na pomoći. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,iz vase objave proizilazi da je vas otac kupio stan sklapajuci kupoprodajni ugovor,kako objekat nije etaziran,vjerovatnoca je da se radi o suvlasnickoj zajednici stanara zgrade,a da je kupoprodaja sklopljena sa jednim od suvlasnika.Misljenja sam da isti pravni posao mozete upisati u zemljisne knjige na nacin da vam ostali suvlasnici izdaju suglasnost(tabularnu ispravu),cime bi i vas otac postao suvlasnik,do poduzimanja etaziranja i stjecanja prava vlasnistva na stan u omjeru 1/1.Ako sam dobro protumacio vasu objavu,ovo bi moglo biti iskljucivo moje subjektivno misljenje.Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija