Jump to content

Ovrha po zadužnici i mjenici


smokvinlist

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Pitanje jedno. Ako si banci dao zadužnicu i osobnu mjenicu (bez protesta), ima li pravo banka napraviti ovrhu po jednom i po drugom, a za isti dug u banci?

 

Naime, upravo mi se to dogodilo. Prije 3 godine je banka pokrenula ovrhu temeljem zadužnice, a prošle godine temeljem mjenice, a sve za isti dug tako da sad imam dvije ovrhe u očevidniku o redoslijedu plaćanja.

 

Može li se od suda tražiti poništenje jedne ovrhe pošto se obje odnose na isti dug i ima li opravdanja za to?

 

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, kad se jedna ovrha naplati, automatski bi trebali prekinuti/obustaviti drugu ovrhu?

 

A imam li kakve pravne osnove tražiti obustavu jedne od dviju ovrha koje "pokrivaju" isti dug?

 

Pitam iz razloga što bi možda imao mogućnost od druge banke uzeti kredit za pokrivanje tog duga, a ako im priložim trenutni očevidnik (koji su tražili) ispada da mi je obveza duplo veća od stvarne.

 

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Meni zg banka poslala zadužnicu i ja ju otplaćujem već 16 mjeseci Sudužnik sam bio)

odem vidjeti kako bih dobio kredit otplatio cjelokupan dug i onda tužiti, kada tamo dug 3oo tisuća umjesto 100.

Odem u platim 37 kn po stranici za očevidnik i vidim taj isti problem plus kamate za taj istovjetan kredit jer se ne vrača.

Nazovem odvjetničko društvo mađarić i lui koji su i poslali tu drugu istovjetnu ovrhu i oni ju skinu u roku dva sata

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija