Jump to content

Smanjenje plaće bez mog pristanka


KEZME

Preporučene objave

Kod mene je situacija slijedeća. Radim kao komercijalist u jednoj privatnoj firmi i nakon isteka probnog roka u kojem sam dobivao punu plaću počeli su isplačivati umanjenu plaću bez upozorenja i bez ikakvog pisanog traga. Dakle na potpis mi nije davan nikakav aneks ugovora ili nešto slično. Znam kakva su mi prava po zakonu, ali postoji jedna stavka u ugovoru za koju me interesira da li poslodavcu daje prostora za smanjenje.

U jednom članku ugovora piše " Za obavljene poslove poslodavac će radniku isplaćivati bruto plaću u iznosu...kuna tijekom probnog rada bez visine zadanog prometa. Nakon probnog rada radnik mora ostvariti neto promet u iznosu.. kuna."

Obzirom da ja nisam uspio ostvarivati navedeni promet nakon probnog roka, a u ugovoru nije navedeno što se dešava ako radnik ne ostvari promet, interesira me da li ovakav ugovor pravno daje prostora poslodavcu da mi smanji plaću ili je smanjenje plaće nezakonito bez mog pristanka.

Molim pomoć, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod mene je situacija slijedeća. Radim kao komercijalist u jednoj privatnoj firmi i nakon isteka probnog roka u kojem sam dobivao punu plaću počeli su isplačivati umanjenu plaću bez upozorenja i bez ikakvog pisanog traga. Dakle na potpis mi nije davan nikakav aneks ugovora ili nešto slično. Znam kakva su mi prava po zakonu, ali postoji jedna stavka u ugovoru za koju me interesira da li poslodavcu daje prostora za smanjenje.

U jednom članku ugovora piše " Za obavljene poslove poslodavac će radniku isplaćivati bruto plaću u iznosu...kuna tijekom probnog rada bez visine zadanog prometa. Nakon probnog rada radnik mora ostvariti neto promet u iznosu.. kuna."

Obzirom da ja nisam uspio ostvarivati navedeni promet nakon probnog roka, a u ugovoru nije navedeno što se dešava ako radnik ne ostvari promet, interesira me da li ovakav ugovor pravno daje prostora poslodavcu da mi smanji plaću ili je smanjenje plaće nezakonito bez mog pristanka.

Molim pomoć, hvala

 

 

smanjenje plaće nije nezakonito jer nisi ispunio ugovor i napravio promet. to je normalna stavka kod ugovora komercijalista koja se mora ispuniti jer si plaćen po ostvarenom prometu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jer si plaćen po ostvarenom prometu....
Zar "biti plaćen po ostvarenom prometu" ne implicira da se definira kolika će biti plaća u ovisnosti o kolikom prometu? Što kod njega, čini se, nije uopće ugovoreno. On ne spori da je bio obvezan ostvariti neki promet - samo spori posljedice koje su nastupile, a koje nisu nigdje ugovorene.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija