Jump to content

Obrt, samostalna djelatnost.....


Moriaty

Preporučene objave

Dakle mislim da defintivno nisam jedini u vezis nedoumicama no probati ću ovdje zatražiti odgovore barem na par pitanja a imam hi mnogo.

 

Slijedeća situacija:

 

nezaposlen sam kao i moja djevojka.

 

Ja se bavim web dizajnom, dizajnom općenito, kao i djevojka, no ona je uz to samouki umjetnik.

 

1) Što nam se isplati napraviti u ovoj situaciji da poćnemo legalno raditi?

A da u početku moramo što manje dati novaca.

Koliko novca?

 

2) Da li naše zanimanje spada pod samostalnu djelatnost? (web dizajn, umjetnik s orginalnim djelima)

 

3)koliko mjesećno bi morali plaćati davanja, i na kraju godine?

 

4) koliko je neki minimum prometa mjesećno s kojim se isplati obrt, samostalna djelatnost ili što god možemo otvoriti?

 

Hvala najljepše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) Što nam se isplati napraviti u ovoj situaciji da poćnemo legalno raditi?

 

Ima na ovom forumu vrlo opsežna tema o otvaranju obrta - najbolje čitati od novijih postova.

 

Također se najavljuje trgovačko društvo bez potrebe uplate većeg temeljnog kapitala (tzv. jednostavno društvo s ograničenom odgovornošću).

 

2) Da li naše zanimanje spada pod samostalnu djelatnost? (web dizajn, umjetnik s orginalnim djelima)

 

Onaj umjetnički dio - valjda. Ali na internetu postoje web-stranice hrpe obrta i poduzeća za web dizajn. Kako su točno oni upisani se može vidjeti obrtnom registru ili registru Trgovačkog suda.

 

3)koliko mjesećno bi morali plaćati davanja, i na kraju godine?

 

V. odgovor 1).

 

4) koliko je neki minimum prometa mjesećno s kojim se isplati obrt, samostalna djelatnost ili što god možemo otvoriti?

 

Okvirno, neto plaća puta 2?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija