Jump to content

Ovrha na temelju vjerodostojne isprave


danijel_m

Preporučene objave

Poštovani, imam poteškoća sa ovrhom koja mi je došla za parking.. Naime, prilikom dobivanja kazne koju nisam zatekao na automobilu. Ako se ne varam, firma koja je zadužena za naplatu bi trebala poslati opomenu za neplaćena potraživanja (ako se ne varam za opomenu), koju nisam dobio.. Nadalje, došla mi je obavijest da je pokrenut postupak ovrhe i da se izjasnim prigovorom u roku od 8 dana (primio sam obavijest 4.9., a prigovor poslao 13.9., nisam bio u državi to vrijeme). Shvaćam da sam prekoračio rok za JEDAN dan, no da li se u taj vremenski interval ne broji nedjelja koja je neradni dan.

Molim vas za savjet, planiram se žaliti na rješenje od suda u kojem se odbacuje moj prigovor (ako postoji kakva osnova, mislim pošto je nedjelja neradni dan). Ili da pustim da krene ovrha pa da tužim firmu koja mi nije poslala opomenu točnije, ako je i slala, slala je na krivu adresu.

 

Unaprijed hvala na odgovoru,

 

Danijel

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

opomenu ti nisu dužni slati ako je ispostavljen račun.

ako nisi u zakonskom roku (po uputi o pravnom lijeku )uputio žalbu i osporavao račun u cijelosti

rješenje za ovrhu je postalo pravimoćno i dužan si platiti potraživanja iz rješenja.

u rok se ne računa neradbni dan suda (subota ,nedjelja ,blagdan ,koji pada u zadnji dan roka za žalbu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

opomenu ti nisu dužni slati ako je ispostavljen račun.

ako nisi u zakonskom roku (po uputi o pravnom lijeku )uputio žalbu i osporavao račun u cijelosti

rješenje za ovrhu je postalo pravimoćno i dužan si platiti potraživanja iz rješenja.

u rok se ne računa neradbni dan suda (subota ,nedjelja ,blagdan ,koji pada u zadnji dan roka za žalbu)

 

Znači nije važno što u rok pada nedjelja jer bi po tome prigovor vrijedio (da naglasim prigovor je adresiran na javnog bilježnika)..

Mislim da su dužni slati, budući da sam već ranije dobivao opomenu, koju bih platio, ako nisam ranije platio kaznu... Ovaj put, nisam zatekao ni račun na vjetrobranskom staklu (da li ga je vjetar ili netko drugi odnio, nije moj problem), a ni opomenu nisam dobio... Naime, kad su mi slali ovrhu, vidio sam da su (ovi iz službe za naplatu, ne javni bilježnik) adresirali na potpuno krivu osobu (isto ime i prezime, adresa samo drugi poštanski broj i mjesto), pa zbog toga nisam dobio opomenu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija