Jump to content

oduzimanje vozacke nakon 4godine i 6mj od presude


elvis311282

Preporučene objave

Danas sam dobio rjesenje kojim mi se vozacka dozvola oduzima na 6mj. i da me se salje na izvanredni zdrastveni pregled.

u rjesenju stoji>

Temeljem pravomocne presude Postaja prometne policije Ck broj taj i taj od 17.4.2008g

izrecena Vam je zastitna mjera upravljanja vozilima b kat. od 6mj.

 

dakle 17.4.2008g osuden sam na novc. kaznu i oduzimanje vozacke dozvole 6mj.

na to sam napisao zalbu VPS u Zagrebu.

31.03.2011g dobivam rjesenje da mi je zalba odbijena.

12.10.2012g dobivam ovo rjesenje oduzimanje vozacke dozvole na 6mj i izvanredni ljecnicki pregled.

 

Pa je li to moguce da mi oni nakon punih 4godina i 6mjeseci oduzmu vozacku dozvolu??????

Ima li uopce kakvih pravnih koraka u mom slucaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle 17.4.2008g osuden sam na novc. kaznu i oduzimanje vozacke dozvole 6mj.

Zastara za vođenje prekršajnog postupka nastupa od datuma pokretanja prekršajnog postupka + 4 godine, a taj datum je valjda 17.04.2012. godine, odnosno prije tog datuma mora nastupiti pravomoćnost kazne. Nejasnan je datum pokretanja prekršajnog postupka radi čega je moguća znatna greška u odgovoru.

 

31.03.2011g dobivam rjesenje da mi je zalba odbijena.

Nejasno je kada je nastupila pravomoćnost iz tog rješenja, ako je ovaj datum onda zastara za izvršenje sankcije nastupa 31.03.2014. godine, odnosno iz datuma iz rješenja + 3 godine.

 

Pa je li to moguce da mi oni nakon punih 4godina i 6mjeseci oduzmu vozacku dozvolu??????

Da. Neće je oduzeti već će izreći mjeru zabrane upravljanja, vozačka ostaje kod vas ali za volan te kategorije ne smijete 6 mjeseci.

 

Ima li uopce kakvih pravnih koraka u mom slucaju?

Koliko vidim, efikasnih - nema, ali nisam potpuno siguran radi brojnih nejasnoća, potrebno je da iskusan odvjetnik izvrši uvid u spis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad je pokrenut prekrsajni postupak neznam ali

da li se racuna pokretanje prekrsajnog postupka kada te policija uhvati u prekrsaju ili nesto drugo?

17.04.2008 je pravomocna presuda postaje prometne policije, na to sam ulozio zalbu ili prigovor VPS neznam vise sto je tocno bilo

31.03.2011 dobivam rjesenje da mi je zalba odbijena od VPS u zagrebu

12.10.2012 dobivam obavjest da mi se oduzima vozacka dozvola na 6mj.

 

da li se zastara racuna 4 godine od 17.04.2008 do 12.10.2012 ?ili

ima kakve veze sto je VPS izmedu tog vremena donio odluku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

17.04.2008 je pravomocna presuda postaje prometne policije

Policija ne piše nikakve presude.

 

 

da li se zastara racuna 4 godine od 17.04.2008 do 12.10.2012 ?ili

ima kakve veze sto je VPS izmedu tog vremena donio odluku?

Zastara za vođenje prekršajnog postupka je 4 godine od pokretanja, a zastara izvršenja sankcije 3 godine kakon pravomoćnosti, a to je taj datum iz odluke VPS-a.

 

Teoretski, nekoga se može kazniti i nakon 6 godina i 364 dana, a teoretski ukoliko postoje slučajevi zataštavanja prekršajnih prijava kazna može doći i nakon 10 pa i više godina.

 

Koliko vidim, ništa od zastare u vašem slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaštitna mjera zabrane upravljanje ne vrijedi izvan granica Republike Hrvatske.

 

Ako se ikad u tih 6 mjeseci vratite ovamo, imajte u vidu da će ta zabrana vrijediti samo za onu kategoriju vozila za koju glasi presuda, što znači da ukoliko glasi npr. za B kategoriju, a nemate položeno nego samo nju, slobodno možete upravljati skuterom do 50 cm3 s malom tablicom.

 

Zabrana upravljanje započinje od idućeg dana kada je obavijest zaprimljena.

 

Dostava je uredna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija