Jump to content

djelatnik pbz-a, prebacio novac na krivi račun


kajic

Preporučene objave

pozdrav,

o čemu se radi:

 

kako primam plaću na zaštićeni račun, odlučio sam prebaciti istu na račun od supruge. u poslovnici sam to i napravio, bar sam mislio da jesam. došao doma, preko internet bankarstva provjerio stanje i nema para. kad ono na papiru koji sam dobio da je uplačeno, krivi tekući račun. umjesto od supruge, piše moj blokirani račun.

nazovem, kažu da moram doć, dođem u poslovnicu. međutim oni ne mogu dobiti na telefon vip, koji mi je sjeo na plaču (duga priča). nakon sat vremena dobiju nekog (valjda) i navodno oni još ne vide novac. niš, pričekam do danas. međutim oni u poslovnici moraju čekati njihovu uplatu nazad.

 

pitanje:

da li je sama poslovnica dužna isplatiti novac, jer je njihov službenik napravio grešku?

 

malo mi je hitno za odgovor pa, ako netko zna bio bi zahvalan.

 

ps. valjda sam dobro stavio temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav,

o čemu se radi:

 

kako primam plaću na zaštićeni račun, odlučio sam prebaciti istu na račun od supruge. u poslovnici sam to i napravio, bar sam mislio da jesam. došao doma, preko internet bankarstva provjerio stanje i nema para. kad ono na papiru koji sam dobio da je uplačeno, krivi tekući račun. umjesto od supruge, piše moj blokirani račun.

nazovem, kažu da moram doć, dođem u poslovnicu.

 

Svaka transakcija mora biti ovjerena od strane uplatitelja. "Papir" koji ste dobili morali ste i potpisati. On je potvrda da se transakcija može provesti. Problem je što malo tko provjerava što piše na papiru.

 

međutim oni ne mogu dobiti na telefon vip, koji mi je sjeo na plaču (duga priča). nakon sat vremena dobiju nekog (valjda) i navodno oni još ne vide novac. niš, pričekam do danas. međutim oni u poslovnici moraju čekati njihovu uplatu nazad.

 

Iz vašeg posta nije jasno da li se VIP već naplatio? Ukoliko ste im još uvijek dužni teško ćete dobiti povrat krivo uplaćenog novca. Ukoliko ste podmirili dug dobiti ćete povrat, ali budite spremni na čekanje jer to zna potrajati i po 30 dana. Nadam se da će u vašem slučaju to biti 3 umjesto 30, ali bolje da znate što vas čeka.

 

pitanje:

da li je sama poslovnica dužna isplatiti novac, jer je njihov službenik napravio grešku?

 

Mislim da nije jer ste vi svojim potpisom potvrdili transakciju, znači vaša je obveza bila provjeriti nalog koji ste potpisali.

Možda bi se moglo "pregovarati" ukoliko je službenik priznao grešku, ali budite sigurni da banka neće napraviti ništa na svoju štetu. Maksimum koji možete postići je da se banka angažira kako bi stornirala ili napravila povrat transakcije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija